Liepājas muzejs Jūras svētku programmas "Pietauvotā Liepāja" ietvaros piedāvās īpaši Jūras svētku norisei veidotu ekspozīcijas pieturvietas punktu "Liepājas ezera zveja laika griežos", kurš būs aplūkojams Liepājas muzeja dārzā (Kūrmājas pr.16/18).  Interesentiem ekspozīcija būs pieejama 9., 10. un 11. jūlijā pulksten 10 – 22, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Arī Liepājas muzejs Jūras svētku laikā, no 9.jūlija līdz 11.jūlijam, būs atvērts pulksten 10 – 22, sniedzot iespēju interesentiem aplūkot gan muzeja pamatekspozīcijas, gan šobrīd muzeja izstāžu zālēs vērojamās mākslas izstādes.

Jūras svētku ietvaros 10.jūlijā, pulksten 14 Liepājas muzeja dārzā norisināsies arī Liepājas muzeja ilggadējā darbinieka, jūrniecības vēsturnieka un pētnieka Jura Kriķa jaunākās grāmatas "Liepājas zveji abpus ekvatoram" atvēršanas svētki, kas ir unikāls pētījums par Liepājā, padomju laikos izveidoto zvejniecības uzņēmumu – Liepājas Okeāna zvejas flotes bāzi.

Grāmatas atklāšanas norisē veiktā pētījuma atklāsmēm dalīsies pats izdevuma autors – Juris Kriķis, grāmatas redaktors Gints Šīmanis, un ceļa vārdus izdevuma atklāšanā vēlēs Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Liepāja atrodas uz šauras zemes strēles starp Liepājas ezeru un Baltijas jūru un tāpēc jau izsenis šeit un tuvākajos ciemos attīstījušies abi zvejas veidi – jūras un ezera zveja. Tieši šī iemesla dēļ muzeja dārzā veidotā ekspozīcija "Liepājas ezera zveja laika griežos" sniegs ieskatu ezera zvejas savdabīgumā, rīku un paņēmienu dažādībā, kā arī zvejnieku dzīvesveidā.

19. un 20. gadsimta sākumā Liepājas ezera zvejnieki lietoja nelielas buru-airu laivas, kā arī vienkočus – laivas, kas izgrebtas no viena koka – apses vai egles stumbra. Vienu no šādām ezera zvejas vienkoču laivām būs iespējams aplūkot ekspressizstādē.