Liepājas muzejs no bijušā Latvijas armijas Jūras spēku krasta apsardzes kuģa "Spulga" komandiera, tagadējā Liepājas 7. vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja Ivara Ozoliņa saņēmis dāvinājumu – kuģa "Spulga" glābšanas riņķi, ko grezno komandas locekļu paraksti, informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Glābšanas riņķis ir saistīts ar kuģa vēstures satraucošiem notikumiem. Krasta apsardzes kuģis "Spulga" 2000. gadā 2. novembra pievakarē bija ceļā uz Zviedrijas ostu Kārlskrūnā, kad navigācijas kļūmes dēļ tas uzsēdās uz klints pie Zviedrijas krastiem. Par laimi, visi 17 apkalpes locekļi tika evakuēti, bet Zviedrijā atkārtoti piepildījās ar ūdeni, sasvērās un nogrima.

Ivars Ozoliņš bija kuģa komandieris no 1992. līdz 1995.gadam, un glābšanas riņķi viņam uz atvadām kā suvenīru uzdāvināja kolēģi.

Liepājas muzeja vēsturniece Aļona Križeviča atzīst, ka dāvinājums būs ļoti vērtīgs muzeja jūrniecības vēstures kolekcijas papildinājums: "Liepājas muzeja krājumā laika gaitā mērķtiecīgi veidota kolekcija par Latvijas Jūras spēku attīstību, līdz ar to dāvinājums būs ļoti vērtīgs kolekcijas papildinājums par jaunākajiem laikiem."

1979. gadā būvētā "Spulga" bija viens no deviņiem krasta apsardzes flotiles kuģiem, kurš sākotnēji bija būvēts zivju inspekcijas vajadzībām, bet krasta apsardzei nodots 1992.gadā. Tā vērtība, ieskaitot aprīkojumu un iekārtas, bija ap 40 tūkstošiem latu. Pēc avārijas tam noņēma bruņojumu un aprīkojumu 28 000 latu vērtībā.