Liepājniece Dace Pinstere 17.decembrī no savas pastkastes izņēma Valsts policijas vēstuli, no kuras izriet, ka trīs dienas pēc tam, kad viņas tēvs bija atrasts miris, "tiek veikti meklēšanas pasākumi".

Dace Pinstere šo vēstuli nodeva portāla rīcībā, jo nevēlējās paturēt mājās – diemžēl tā ir tik formāla, lai neteiktu – ciniska, cik vien var būt, un vairāk izskatās pēc ņirgāšanās par mirušā tuviniekiem.

Vēstule, ko parakstījis Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks R.Kārkliņš, tapusi 12.decembrī, dienā, kad miris tika atrasts 6.decembrī pazudušais Ojārs Pinsters.

Vēstulē teikts: "Paziņojam, ka pamatojoties uz jūsu 2014.gada 7.decembra iesniegumu par Ojāra Pinstera (p.k.220446-xxxxx) pazušanas faktu ir uzsākta meklēšanas lieta Nr.426001014 un tiek veikti meklēšanas pasākumi. Papildus informācijas gadījumā par O.Pinstera atrašanās vietu jums tiks paziņots atsevišķi."

Vēstule, kurā tālredzīgi nav norādīts, kad tad īsti "uzsākta meklēšanas lieta", izsūtīta 15.decembrī (VP Kurzemes reģiona pārvaldes zīmogs), trīs dienas pēc tam, kad Ojārs Pinsters jau bija atrasts – miris!

Var tikai piekrist Dacei Pinsterei, kura saka: "Šis nav stāsts par mirušo Ojāru Pinsteru, bet gan par dzīvajiem, par mūsu policiju, slimnīcu – sistēmu, kura nekalpo mums, bet gan mēs viņiem."