Valdība šodien lēma piešķirt 1,8 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Veselības ministrijai (VM), lai segtu izdevumus saistībā ar medicīnisko iekārtu un papildaprīkojuma iegādi "Covid–19" pacientu ārstēšanai, ziņo LETA.

VM norāda – lai nodrošinātu veselības nozares un slimnīcu gatavību un ļautu iespēju robežās nodrošināt visu profilu pacientu nepārtrauktu veselības aprūpi, nepieciešams izveidot slimnīcu rezerves un gultu rezerves. Līdz ar to ir būtiski pabeigt slimnīcu 2021.gadā uzsāktās aktivitātes kapacitātes stiprināšanā un veidot racionālas slimnīcu rezerves.

Attiecīgi, lai segtu izdevumus, kas radušies no šī gada jūnija līdz novembrim, Liepājas reģionālajai slimnīcai plāno piešķirt 1 277 647 eiro, Jēkabpils reģionālajai slimnīcai – 361 914 eiro, Jelgavas slimnīcai – 106 396 eiro, bet Rīgas 2.slimnīcai – 1468 eiro.

Savukārt par atbilstoši slimnīcu sniegtajai informācijai veicot gultu izvēršanu un atbilstošu materiāltehniskā nodrošinājuma iegādi un slimnīcu infrastruktūras uzlabošanas darbiem 2022.gada novembrī Vidzemes slimnīcai kopā papildus nepieciešami 106 403 eiro.