Janvārī un februārī dažādās Latvijas pilsētās risinājās Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi dalījās dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu.

Koncertu sērijai dots nosaukums "[Ie]vērojot klusumu” un tajā fonda tālākajai darbībai iegūti Ls 9505,95, portālu informēja Mārtiņa Freimaņa fonds.

"Tās bija fantastiskas 10 dienas un vārdiem neaprakstāmi 10 koncerti, kuros Mārtiņa draugi uz skatuves un skatītāju zālēs satikās, lai turpinātu mūziķa iesākto. Mēs sakām paldies visiem kopā un katram atsevišķi, kuri vēroja šo savādo klusumu, kurš patiesībā nav kluss, bet pilns ar Mārtiņa dziesmām, dzeju, atmiņām. Un vislielākais gandarījums, ka kopā mums izdodas turpināt viņa aizsāktos labos darbus. Pateicoties katram, kurš nopirka biļeti uz šiem koncertiem, mēs varam palīdzēt gan bērniem, gan dzīvniekiem, gan jaunajiem mūziķiem, gan uzturēt Mārtiņa piemiņu ", par paveikto gandarīta viena no fonda dibinātājām Maija Kalniņa.

Par koncertos iegūtajiem līdzekļiem, fonds turpina aktīvu darbību un jau ir sākts realizēt šim gadam nospraustos mērķus – turpinās Mārtiņa piemiņas vietas iekopšana, sadarbība ar dzīvnieku patversmēm, un Mārtiņa piemiņas uzturēšana. Kā pirmais lielais darbs šajā gadā plānots ziedojums Ls 5000 apmērā biedrībai "Dižvanagi", palīdzības sniegšanai bērniem ar īpašām vajadzībām.

Arī šogad Mārtiņa Freimaņa fonds turpinās apciemojumus Latvijas bērnu namos, tiem nu piepulcēsies arī veco ļaužu pansionāti.  Novembrī plānots pārizdot pirmo Mārtiņa Freimaņa dzejas grāmatu "Zālīte truša dvēselei”,  sagaidāms, ka tiks laistas klajā arī vairākas vēl nekur nepublicētas Freimaņa dziesmas.

Kārlis Būmeisters :"Mārtiņam ir vēl daudz dziesmu, kuras dzirdējuši vien daži no viņa draugiem, un, lai arī viņa vairs nav starp mums, ik pa laikam piedzīvojam kādu Freimaņa pirmatskaņojumu.  Nesen notikušajos koncertos radušās arī labas koverversijas pašām populārākajām Freimja dziesmām, kuras, iespējams, arī iemūžināsim. Fondā darba vēl ir daudz un pašam Freimanim arī, šķiet, ir vēl daudz ko teikt.”

Mārtiņa Freimaņa fonds dibināts 2011.gada 3.martā. Divu darbības gadu laikā notikuši 2 mūziķa piemiņas lielkoncerti, kuros savākti līdzekļi fonda darbībai, izveidots piemineklis  mūziķa piemiņas vietā Aizputes Misiņkalna kapos, izdota otrā M. Freimaņa dzejas grāmata, norisinājies jauno mūziķu konkurss.  Tāpat ar fonda gādību Grobiņas pagasta "Dižvanagos” atklāta nojume, kurā notiek nodarbības bērniem ar īpašām vajadzībām, un fonds ziedojis arī ievērojamus līdzekļus speciālistu vizītēm šo bērnu terapijai, sadarbībā ar biedrību "Ulubele” uzsākts projekts "Dzīvnieku policija”.

Sīkāka informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā www.mff.lv