Esam saņēmuši bijušā premjera, tagad Saeimas deputāta un Liepājas partijas biedra Māra Kučinska atbildi uz portāla irliepaja.lv uzdoto jautājumu, ar kuru iepazīstinām lasītājus.

Deputāta atsaucies irliepaja.lv lūgumam atbildēt uz jautājumu: "Vai un ko kā Saeimas deputāts darīsiet Liepājas labā?"

Irliepaja.lv jau publicēja Daces Bluķes, Ulda Budriķa, Valērija Agešina un Ineses Lībiņas-Egneres sniegtās atbildes.

Māris Kučinskis: "Vispirms ir svarīgi uzturēt labus kontaktus ar Liepājas pašvaldību, lai pilnībā pārzinātu tās aktualitātes, ko iespaido Saeimas vai valdības rīcības. Šai ziņā esmu priecīgs, ka kontakti ir ne tikai ar Liepājas partijas vadību (Uldis Sesks, Gunārs Ansiņš), bet arī ar domes jauno vadību.

Liepājai šobrīd ir aktuāli sekot līdzi un, iespēju robežās, panākt iespējami labāku rezultātu "Liepājas metalurga" teritorijas perspektīvā izmantošanā, – ja nav cerīga investora, ir jāpanāk teritorijas izmantošanu industriālajam parkam ar pašvaldības vai Brīvostas līdzdalību.

Valdības deklarācijā ir punkts par ostu pārvaldību, kas nesaprātīgu lēmumu rezultātā var bremzēt attīstību. Ir grūti iedomāties, ka bez pašvaldības līdzdalības, valsts kapitālsabiedrība ar atsūtītiem pārvaldniekiem labāk piesaistītu investīcijas.

Tāpat svarīgi, lai valdības pieteiktā pašvaldību reforma tiktu īstenota saprātīgi, nebremzējot ekonomisko attīstību centros.

Vēl var pieminēt Liepājas interešu ietveršanu jaunajā ES budžeta perioda plānošanā, kā arī ietvert intereses attiecībā uz darbaspēka pieejamību un mājokļu politiku.

Kaut Saeimā ZZS šobrīd ir opozīcijā, iespējas saprātīgu lēmumu un rīcības pieņemšanai ir, ja ir pamatoti argumenti. Šobrīd īpaši svarīgi iesaistīt sabiedrisko sektoru, – īpaši LLPA, LDDK, LTRK. Jo Liepāja uzņēmusi strauju attīstības tempu, ko nedrīkst nobremzēt."