Trešdien, 10.augustā, Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Liepājas tehnoloģiju klasteris un Liepājas pašvaldība rīkoja pirmo Mākslīgā intelekta talantu programmas izlaidumu, informē Digitālo inovāciju parka IT projektu vadītājs Nils Kuncītis.

Programmā 14 talantīgiem Latvijas jauniešiem Latvijā līdz šim vēl nebijušā projektā deviņu mēnešu garumā bija iespēja apgūt visu nepieciešamo, lai varētu sākt mākslīgā intelekta izstrādātāja karjeru. Pasākumā piedalījās programmas absolventi, programmas vadītāja Agate Ambulte, mentori un tehnoloģiju uzņēmuma "Giraffe 360" pārstāvis, kura uzņēmumā deviņiem jauniešiem bija iespēja doties mācību praksē vasarā, bet pieci no viņiem uzņēmumā palikuši un uzsākuši savas mākslīgā intelekta speciālista karjeras. Ar saviem laba vēlējuma vārdiem klātesošos pagodināja arī Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

"Uzsākot šo projektu, nebija šaubu, ka šī būs unikāla pieredze gan pašiem jauniešiem, kuri tika atlasīti dalībai apmācībās, gan arī visai Latvijas IT nozarei kopumā, kurā ļoti trūkst speciālistu, kas specializējušies tieši mākslīgā intelekta jomā. Ļoti īsā laikā mēs esam ieguvuši 14 kompetentus un talantīgus speciālistus, kaut gan iepriekš šādas studijas būtu prasījušas vairākus gadus, jo mākslīgo intelektu parasti apgūst tikai studiju pēdējos gados. Arī mēs kā pilsēta apzināmies, ka mākslīgais intelekts arvien vairāk ienāks mūsu ikdienā, tas tiek izmantots pašvaldības datu analīzē, procesu pārvaldībā un plānošanā, drošības un kārtības uzturēšanā, kā arī, protams, ražošanas uzņēmumos, kas Liepājā ir ļoti spēcīga nozare. Es no sirds apsveicu visus programmas absolventus un novēlu sasniegt augstas virsotnes profesionālajā darbībā. Par to man šaubu nav," sveicot Mākslīgā intelekta talantu programmas absolventus, atzina G.Ansiņš.

Latvijā pirmā Mākslīgā intelekta talantu programma ir Liepājā radīts projekts, lai veicinātu Latvijas izrāvienu jauno informācijas tehnoloģiju speciālistu sagatavošanā vienā no sarežģītākajām un augstāk apmaksātajām profesijām pasaulē. Programma sniedz iespēju jauniešiem apgūt mākslīgo intelektu, kā arī izmantot prakses iespējas Latvijas labākajos mākslīgā intelekta izstrādes uzņēmumos.

Deviņu mēnešu garumā jaunieši tiek sagatavoti darbam ar mākslīgo intelektu, padziļināti apgūstot trīs mācību virzienus – C++ un "Python" programmēšanu, kā arī mākslīgā intelekta izstrādi. Programma ir orientēta uz praktiskām prasmēm. Lekcijās un meistarklasēs nozares speciālisti un pasniedzēji, kuri ikdienā darbojas ar mākslīgā intelekta izstrādi, ne tikai sniegs vērtīgas zināšanas, bet arī palīdzēs veikt reālu projektu izstrādi, kuru risinājumi tiks pielāgoti Liepājas pilsētvides vajadzībām.

Talantu programma ir bez maksas. Tajā tika uzņemti jaunieši no visas Latvijas ar izciliem sasniegumiem mācībās un olimpiādēs, kuri izturēja atlasi – loģikas testu un pārrunas ar programmas veidotājiem. Pirmais posms talantu atlasē bija Latvijā pirmā mākslīgā intelekta olimpiāde, ko tiešsaistē īstenoja Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar Liepājas Universitāti. Pirmajā Mākslīgā intelekta olimpiādē piedalījās 23 skolēni. 14 jauniešiem bija iespēja startēt Mākslīgā intelekta talantu programmā, no kuriem 9 ieguva apmaksātu mācību praksi vasarā, bet 5 jau ir ieguvuši darbu Latvijas mākslīgā intelekta izstrādes uzņēmumā. Mākslīgā intelekta talantu programma norisinās attālināti un ir apvienojama ar studijām.

Vēl līdz 10.septembrim talantīgi jaunieši var pieteikties nākamajai Mākslīgā intelekta talantu programmas uzņemšanai. Mācības sāksies septembrī – šogad pie šādas iespējas tiks jau 30 jaunieši! Vairāk informācijas par programmu un pieteikšanos atrodama www.digip.lv/mi-programma.

Mākslīgā intelekta talantu programmu īsteno Liepājas tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar biedriem, kā arī programmēšanas un mākslīgā intelekta izstrādes profesionāļiem.