Viena no Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātājām Maija Kalniņa šodien Rīgā žurnālistus informēja par fonda šogad paredzētajām aktivitātēm.

Fonds turpinās iesāktos darbus, atbalstot gan jaunos mūziķus, gan biedrības "Dižvanagi" darbību, kā arī labiekārtojot mūziķa piemiņas vietu Aizputē un palīdzot bez saimniekiem palikušiem dzīvniekiem.
Tāpat pie biedrības "Dižvanagi" mājvietas iecerēts izveidot parku jeb "Lietus dārzu", kas būs vizuāli un audiāli saistoša vieta jebkuram, kurš vēlēsies baudīt mieru pie dabas.

"Lietus dārzs" idejas autors un biedrības "Dižvanagi" pārstāvis liepājnieks Ingars Gudermanis stāstīja, ka parku būs iespējams pilnveidot daudzu gadu garumā. Patlaban dārzā koku zaros sakarināti bērnu ar īpašām vajadzībām gatavoti vēja zvani, kā arī parka teritorijā vietu atradusi koka skulptūra - papagailis, kuru izgatavojis mākslinieks Aigars Rūrāns.

"Esmu iedomājies, ka šim dārzam jāskan un jābūt pilnam ar dzīvniekiem, tādēļ jau nākamā skulptūra, kas atradīs mājvietu šajā dārzā būs krēsls ar čūsku, jo savulaik arī Freimanis gribēja iegādāties čūsku," minēja Gudermanis. Lai iekārtotu "Lietus dārzu", būs nepieciešama palīdzība gan melnzemes sagādāšanā, gan rožu stādu iegādei, gan arī puķu kastēm un daudzām citām lietām, kas palīdzēs iecerēto dārzu padarīt skaistāku," vēstīja idejas autors.

Ar Mārtiņa Freimaņa fonda atbalstu pagājušajā gada vasarā "Dižvanagos" tika atklāta nojume, kur tagad notiek nodarbības bērniem ar īpašām vajadzībām, bet īpašs prieks ir par to, ka ar fonda palīdzību uz Latviju no ASV izdevies atvest poļu izcelsmes amerikāņu fizioterapeiti un osteopāti, kura smagi slimo bērnu vecākiem vadīja noderīgus seminārus, informēja biedrības priekšsēdētāja Ilze Durņeva.

Bērnu ārste liepājniece Jūlija Cīrule-Galuze skaidroja, ka pateicoties ASV dakteres apciemojumam daudzi smagu slimo bērnu vecāki iemācījās saprast savu bērnu vajadzības, ļaujoties dzīvi izdzīvot aktīvi.

"Šī bija iespēja ģimenēm veidot pilnīgi citu pieeju dzīvei ar slimiem bērniem, ļaujot vecākiem ne tikai ieraudzīt, ka viņu bērns biežāk sāk smaidīt, bet arī justies pašiem laimīgākiem. Tā enerģija, kas ir katrā Freimaņa dziesmā, ir vajadzīga arī katrā smagi slimu bērnu ģimenē," sacīja Cīrule-Galuze.

Šā gada sākumā "Arēnā Rīga" notikušajā piemiņas koncertā "Mans draugs Mārtiņš Freimanis" ziedojumos tika iegūti 22 774 lati no kā lielākā daļa - 20 000 lati - tika novirzīti biedrībai "Dižvanagi". Biedrības priekšsēdētāja piebilda, ka šis ir pirmais lielais finansējums, ko saņēmusi biedrība, lai turpinātu rūpēties par bērniem ar īpašām vajadzībām.

"Biedrības galvenais mērķis ir palīdzēt ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Mēs darbojamie ne tikai Liepājā un tās rajonā, bet arī reizi divos mēnešos dodamies uz Rīgu. Freimanis "Dižvanagiem" daudz spēja palīdzēt gan savā dzīves laikā, gan arī tagad, kad tiek turpināti viņa labie darbi," sacīja Durņeva.

Mārtiņa Freimaņa fonds jau sniedzis atbalstu jaunajiem mūziķiem un šis atbalsts tagad turpinās ar jaunā mūziķa dziesmu konkursa "Pirmais" rīkošanu.

Konkursā gan jaunajām grupām gan solomāksliniekiem ir iespēja cīnīties par galveno balvu - potenciāla radiohita ierakstu profesionālā skaņu ierakstu studijā, atklāja mūziķis Kārlis Būmeisters.

Dalībai konkursā var pieteikties jebkura muzikāla apvienība vai solomākslinieks, kurš rada savu oriģinālmūziku. Lai pieteiktos, jāiesniedz divu dziesmu demo ieraksti un pieteikuma anketa, kas atrodama fonda mājaslapā "www.mff.lv", kā arī "Latvijas 1.rokkafeknīcas" mājaslapā "www.rockcafe.lv".

Konkurss ilgs no aprīļa līdz maija beigām, kad ar jauno mūziķu sniegumu varēs iepazīties ik trešdienu "Latvijas 1.rokkafejnīcā" Rīgā, Reiterna namā.

Grupas "Tumsa" menedžeris Mareks Bērents minēja, ka šī konkursa mērķis ir ne tikai palīdzēt jaunajiem un daudzsološajiem mūziķiem ierakstīts savu dziesmu, bet arī palīdzēt to nogādāt līdz radio stacijām, lai klausītāji būtu informēti par jauno mūziķi un viņa spējām, raksta LETA.