Liepājas domes Kultūras pārvalde pēdējo trīs mēnešu laikā zaudējusi trīs darbiniekus, tostarp vadītāju Leldi Vīksnu. Viņai sekoja divi projektu vadītāji – Valdis Skujiņš un Maija Kalniņa.

Maijas Kalniņas pēdējā darba diena kā pārvaldes štata darbiniecei bija 30.septembris, Valdim Skujiņam – 23.augusts. Iepriekš jau rakstījām, ka uz savstarpējas vienošanās pamata no darba aizgāja pārvaldes vadītāja.

Arī ar Maiju Kalniņu un Valdi Skujiņu notikusi vienošanās.

Valdis Skujiņš: "Es jau pirms gada Leldei [Vīksnai] pateicu, ka strādāšu līdz šā gada augustam, kad man apritēs 62 gadi. Mana filozofija ir, ka ar neaizvietojamiem cilvēkiem pilni Centrālkapi..."

Skujiņš, kurš no Liepājas partijas saraksta ievēlēts pilsētas domē, turpina darboties pašvaldībā kā deputāts, strādādams vairākās komitejās un komisijās, tostarp būdams Kultūras komisijas priekšsēdētājas vietnieks.

Runājot par Maijas Kalniņas aiziešanu, Kultūras pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Juris Jirgens portālam sacīja: "Viņa pati jau vairākas reizes gribēja aiziet, un tagad mēs vienojāmies, ka turpināsim sadarbību citā formā. Maija nav ierēdņa tips, viņai nepatīk papīru rakstīšana, tāmes un tamlīdzīgi, bet man pārvaldē vajag speciālistu, kas ir uz vietas katru dienu.

Pazaudēt Maiju mēs noteikti negribam, viņa ir laba režisore, scenāriju rakstītāja un pasākumu vadītāja, tāpēc turpmāk slēgsim ar viņu autoratlīdzības līgumus par katru atsevišķu pasākumu. Pirmais būs 18.Novembra svētku sarīkojums."

Pēc Jirgena teiktā, visticamāk, ka Skujiņa un Kalniņas vietā tiks pieņemts tikai viens darbinieks. Konkrēts lēmums vēl neesot pieņemts.

Maija Kalniņa portālam sacīja: "Mani darbā pieņēma Lelde [Vīksna]. Viņas skatījums bija cits. Tas sakrita ar manu pārliecību, ka Kultūras pārvaldes uzdevums ir ne tikai administrēt, bet domāt par virsuzdevumu, mērķi, ģenerēt idejas un "pieražot" klāt to, ko ne profesionālā, ne amatiermāksla pilsētā nespēj.

Ja runājam bez emocijām, varu saprast – acīmredzot tas, ko spēju dot – idejas, kopainu, tēlu – ir tas, ko ikdienā nevajag."

Pagaidām Maija turpināšot iesākto darbu pie 18.Novembra sarīkojuma.

"Ja būs citi interesanti piedāvājumi, droši vien neatteikšos... Jo es jau nestrādāju Kultūras pārvaldei, es strādāju Liepājai..."

Taču Maija Kalniņa arī atzina, ka apsver iespēju turpmāk vairs nedarboties  domes Kultūras komisijā: "Negribas neko darīt ķeksīša pēc..."

"Man šķiet, ka pilsētā šobrīd katrs velk "deķi" uz savu pusi, un nav neviena, kas apvienotu dažādo struktūrvienību centienus pilsētas mārketinga jomā. Varbūt ir jāmaina gan domāšana, gan struktūra – kas derēja pirms desmit gadiem, šodien ir novecojis."