Latvijas Bankā praktiskās biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement Latvija" noslēdza mācību gadu ar konkursa "Gada labākais ekonomikā 2016" uzvarētāju sumināšanu.

Lai gan titulu "Gada labākais skolotājs ekonomikā 2016" ieguva Madonas pārstāve Līga Kārkliņa, piecu "Gada labākais skolotājs ekonomikā 2016" nominantu skaitā bija arī PIKC Liepājas Valsts tehnikums ekonomikas skolotāja Linda Kravcova, informēja aģentūras "MRS grupa" sabiedrisko attiecību konsultante Lāsma Bundiķe.

Savukārt PIKC Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts bija viens no desmit "Gada labākais skolas direktors 2016" nominantiem.

"Man ir prieks par vēl vienu veiksmīgi aizvadītu mācību gadu, kura laikā, pateicoties skolu interesei un iesaistei, kā arī skolotāju entuziasmam, esam veicinājuši jauniešos uzņēmīgumu 160 skolās visā Latvijā, iesaistot praktiskās uzņēmējdarbības programmās vairāk nekā 70 000 skolēnu. Reģistrēto skolēnu mācību uzņēmumu skaits vien šogad ir sasniedzis 779, kas ir par 400 aktīviem skolēnu mācību uzņēmumiem vairāk nekā pērn. Šīs praktiskās biznesa izglītības programmas, kas palīdz jauniešiem pilnveidoties, nebūtu iespējamas bez skolotāju entuziasma, ticības jauniešu spēkiem un kopīgi ieguldītā darba, kā arī bez pašu jauniešu motivācijas izmantot iespējas, ko dzīve sniedz," uzsver "JA Latvija" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Konkursa Gada labākais ekonomikā ietvaros "JA Latvija" ik gadu apbalvo ekonomikas un sociālo zinību skolotājus, kuri ar īpašu entuziasmu un inovatīvu pieeju mācību procesam veicinājuši jauniešu interesi par uzņēmējdarbību. Biedrība apbalvo arī skolēnus, kuri sasnieguši izcilus rezultātus ekonomikas teorijā un veiksmīgi pielietojuši savas zināšanas praksē "JA Latvija" praktiskās biznesa izglītības programmās.

"Gada labākos ekonomikā 2016" vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija LDDK, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, Rīgas Ekonomikas augstskolas, RTU Rīgas Biznesa skolas, LU Ekonomikas un vadības fakultātes, Banku augstskolas, Biznesa augstskolas "Turība", Vidzemes Augstskolas un Daugavpils Universitātes pārstāvji, kā arī uzņēmēji.

"JA Latvija" organizē konkursu Gada labākais ekonomikā jau 20. reizi, un labākos skolēnus un skolotājus nominācijām ik gadu izvirza skolu pārstāvji.

Biedrību "Junior Achievement Latvija" atbalsta sabiedrisko un sociālpolitisko attiecību aģentūra "MRS grupa".

Par "JA Latvija"
Sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. "JA Latvija" ir viens no 37 "Junior Achievement-Young Enterprise Europe" un viens no 123 "Junior Achievement Worldwide®" tīkla biedriem kopš 1991.gada.

Eiropas Komisija atzinusi "JA Latvija" par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

"JA Latvija" katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 70 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos.