Janvāra sākumā TV ekrānos, "Lidl" veikalos un katalogos, bet Rīgā arī pilsētvidē parādījās reklāmas video un plakāti, kuros redzama ar dzīvi un iepirkšanos veikalā "Lidl" visnotaļ apmierināta ģimenīte – tēvs, mamma un trīs viņu bērni. Īstajā dzīvē ģimene ir tikai mamma ar abām meitām, viena no kurām redzama arī Latvijas TV seriālā "Nemīlētie". Savukārt gan reklāmas tētis, gan dēls ir katrs no savas ģimenes – tēta lomā iejuties aktieris, bet abu māsu brāļa tēlā – 11 gadus vecais Martins no liepājnieku Streiču ģimenes.


Rīgā ar "Lidl" reklāmu uz kāda nama galasienas fonā. Arī tajā redzams Martins. Roberta Streiča foto.


Reklāmas varoņa karjera Martinam aizsākusies nejauši, laikā, kad Liepāja notika Krievijas, Latvijas un Francijas kopražojuma spēlfilmas "Ebrejs" uzņemšana, portālam irliepaja.lv pastāstīja Martina tētis Roberts Streičs. Otrā plāna lomās un masu skatos piedalījās arī daudzi liepājnieki, gan profesionāli aktieri, gan Liepājas iedzīvotāji, viņu vidū arī Roberts un Martins Streiči.


Martins portālam irliepaja.lv pastāta, ka kopā ar vēl citiem bērniem filmējies divās epizodēs. "Vienā mums bija jāskrien pakaļ mašīnai, jāpēta un jāapbrīno, otrā viens vienrokains onkulis mums mācīja, kā asināt nazi un izgriezt dažādas figūriņas no koka."


"Ar filmas aktieru atlasi Latvijā nodarbojās kompānija "Casting Bridge", un pēdējā filmēšanas dienā Liepājā, tieši brīdī, kad sarunājos ar aktieru atlases režisori Gunitu Grošu, viņai zvanīja no Igaunijas – vajagot trīs meitenes "Lidl" reklāmas" sižetam," stāsta Roberts Streičs.


"Casting Bridge" režisore piedāvājusi divas meitenes un puiku – Martinu. Uz Tallinu aizsūtīta arī Roberta fotogrāfijas – tēva lomai, taču apstiprināts tikai Martins.


"Jūlija sākumā braucām uz Tallinu, uz reklāmas filmēšanu. Lai gan filmēšana noritēja tikai trīs dienas, un Martinam pat tikai divas, viņam tas bija liels piedzīvojums. Dzīvojām viesnīcā, filmēšana bija ļoti nopietna – tur bija gan režisors, gan kostīmu māksliniece, grimētāja, pilna filmēšanas grupa. Filmēja paralēli to pašu reklāmu gan ar igauņu komandu – Igaunijai, gan latviešus," atceras Martina tētis. Mājās braucot, par savu nopelnīto honorāru Martins Tallinā nopircis dāvanu māsai.


Filmēšanas laukumā, kādā Tallinas privātmājā, Martinam veicies ļoti labi – vienu no reklāmas fragmentiem, kurā viņš brauc ar riteni un priecīgs saka: "Pārsteigums pēc pārsteiguma!" – nofilmējuši ar pirmo reizi. Par lielu pārsteigumu filmēšanas grupai. Martina tētis domā, tas tāpēc, ka pirms tam dēls bija pafilmējies "Ebrejā", šī pieredze nākusi par labu.


Reklāmas filmēšanas laikā Tallinā. Roberta Streiča foto.


Martins pats portālam irliepaja.lv apstiprina, ka filmēties esot paticis – patikusi gan braukšana ar riteni, gan, ka jāmet bumbiņa sunim.


"Pēc tam ilgi gaidījām, kad tad beidzot reklāmu parādīs, un 1. janvāra vakarā, sēžot pie televizora, pēkšņi redzu, ka rāda. Man pat sirds salēcās, bet Martins uztvēra vēsā mierā, pat vienaldzīgi," smaidot stāsta Martina tētis.


Drīz vien jau reklāmas parādījušās visur.


Martins Streičs ir Liepājas Centra sākumskolas 5. klases audzēknis, trenējas arī futbolā. Portālam irliepaja.lv Martins atzīst, ka būtu gatavs filmēties atkal, un, iespējams, ka tā arī notiks – viņa fotogrāfijas jau aizsūtītas atlasei jaunam latviešu seriālam.


Martins spēlfilmas "Ebrejs" uzņemšanas laukumā pērnvasar Liepājā. Roberta Streiča foto.


Vēl varētu piebilst, ka Martinam, iespējams, kino ir gēnos – jā, viņš ir rados ar pazīstamo kinorežisoru Jāni Streiču. Martina vectēvs Ēriks ir režisora brālis. Taču Martina tētis Roberts šo faktu atklāj nelabprāt, jo tam neesot nekāda sakara ne ar atlasi filmai "Ebrejs", ne ar Martina filmēšanos "Lidl" reklāmā.


"Lidl" reklāmas video: