Sestdien, 4. jūnijā, Jūrmalas parka bērnu laukumā vasarīgos laikapstākļos liepājnieki pulcējās pasākumam "Velobums", lai sportiski atklātu velobraukšanas aktīvo sezonu. Pasākuma pirmajā daļā 20 velobraucēju komandas 4 ieskaites grupās devās trasē ar kopīgu startu, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju kluba "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.Turpinājumā, pēc atgriešanās no distances, ikviens varēja piedalīties "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" projekta treneru nodarbībās, kā arī iesaistīties citās organizatoru sarūpētās aktivitātēs.

"Velobuma" velorogaininga sacensībās bija pieejamas 4 ieskaites grupas – Jauno ģimeņu, Ģimeņu, OPEN un Veterānu.Jauno ģimeņu grupas uzvarētāji (1h distance)
1. vieta – komanda "Vinnijs Pūks un draugi." – Liene, Anete, Markuss, Karlīna (55 punkti)
2. vieta – komanda "Krūmrožu velobums" – Kristīne, Armands, Dāvis, Paula, Odrija (54 punkti)   
3. vieta – komanda "V-5" – Arvīds, Ilze, Mārtiņš Arvīds, Dāvids, Dominiks (48 punkti)Ģimeņu grupas uzvarētāji (2h distance)
1. vieta – komanda "IGRA" – Gunita, Ivars, Alfrēds (114 punkti)
2. vieta – komanda "Sarma" – Gatis, Ilze, Valters, Jēkabs (92 punkti)
3. vieta – komanda "MĒS" – Arturs, Kārlis (65 punkti)

OPEN grupas uzvarētāji (2h distance)
1. vieta – komanda "420" – Gustavs, Annija, Endijs, Anete (126 punkti)
2. vieta – komanda "Viņas centās" – Daiga, Agnese, Egita, Olga (121 punkti)
3. vieta – komanda "Degviela pārāk dārga" – Linita, Ralfs, Inga (117 punkti)

Veterānu grupas uzvarētāji (2h distance)
1. vieta – komanda "Kreimenes" – Irisa, Velga (63 punkti)Godalgoto trīs vietu ieguvēji katrā grupā saņēma diplomu, organizatoru speciālbalvas, atbalstītāju produkciju no uzņēmuma "Eugesta", dāvanu kartes no Liepājas piedzīvojumu parka "Tarzāns", Liepājas kartingu trases "KM kartingi" un picērijas "Čili Pizza".


Šogad ar pasākuma lielo balvu – veikala "Xsports" un pasākuma organizatoru sarūpēto jauno velosipēdu – mājās devās rūdīts ziemas peldētājs un komandas "Bitīt matos" dalībnieks Guntars. Citas Velobuma atbalstītāju balvas saņēma Paula no komandas "Pedālis un Co" un Odrija no "Krūmrožu velobuma".


Ikviens sacensībām reģistrētais dalībnieks tika nodrošināts ar dzeramo ūdeni un uzkodām pasākuma norises starta/finiša vietā. Dalībnieki saņēma arī apliecinājumu par dalību sacensībās.

Velobumā par muzikālo nodrošinājumu rūpējās "Izsauc Ballīti", bet to vadīja Liepājas teātra aktieris Armans Kaušelis. Jaunākie pasākuma dalībnieki pasākuma laikā varēja nodoties bērnu telts atrakcijām un doties izjādē ar zirgiem.


Pasākumu "Velobums" organizēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis" ar Liepājas valstspilsētas atbalstu. Papildus informācija mājaslapā veloronis.lv/velobums.