9.maijā, Eiropas dienā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tika aicināts apliecināt savas zināšanas, piedaloties "Eiropas eksāmenā" – tests ar daudzveidīgiem jautājumiem par Eiropu.

"Eiropas eksāmens" notika jau sesto gadu un dalībnieku aktivitāte turpina augt – šogad eksāmenu nokārtoja jau 19 182 dalībnieki. Dalībnieku pozitīvie komentāri liecina, ka "Eiropas eksāmens" ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, mudinot padomāt un pārbaudīt savas zināšanas par daudzveidīgām tēmām, kas skar mūsu ikdienu. "Prieks, ka Eiropas diena kļūst par prāta svētkiem!" tā vēsta viens no dalībniekiem komentāros.

Savu prātu un izcilās zināšanas “Eiropas eksāmenā" katru gadu aktīvi apliecina arī Liepājas skolēni, ne reizi vien saņemot godalgas. Šis gads nav izņēmums.

5.–6. klašu grupā “Eiropas eksāmenā" piedalījās 3504 skolēni un 30 labāko vidū ir divi liepājnieki – Roberta Knāķe un Viesturs Brokans no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas.

7.–9. klašu grupā “Eiropas eksāmenā" piedalījās 6540 skolēni no visas Latvijas un 30 labāko starpā ir Anete Pupila un Reinis Gustavs Ignatjevs no Liepājas valsts 1. ģimnāzijas.

Lai noskaidrotu 5 uzvarētājus no 30 labākajiem, 10.maijā notika izloze un veiksmīgākais izrādījās Reinis Gustavs Ignatjevs no Liepājas valsts 1. ģimnāzijas. Viņš 17. maijā ES mājā, Rīgā, saņems godam nopelnīto dāvanu karti 95 eiro vērtībā.