Liepājas iedzīvotāji aicināti aktīvi iesaistīties asinsdonoru kustībā, tādējādi palīdzot līdzcilvēkiem, kam nepieciešamas asinis. Saistībā ar to, ka Valsts asinsdonoru centra Kurzemes filiāle Liepājas Reģionālās slimnīcā atrodas ārpus pilsētas centra, iedzīvotāju ērtībām turpinās Donoru dienas dažādos Liepājas mikrorajonos, portālam ziņo Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Tuvākā iespēja ziedot asinis ir 13. septembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39. Asinsdonoru pieņemšanas laiks ir ieplānots no pulksten 9 līdz 13. Aicinājums iepriekš reģistrēties, aizpildot anketu vai zvanot pa tālr. 63481264 vai 26557743. Ziedojot asinis, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte; kā arī jāuzrāda bankas konta numuru atlīdzības saņemšanai.

Lai nodrošinātu pietiekamu asins krājumu, donoru asinis ir nepieciešamas  regulāri. Donoru asinis katru dienu gan glābj dzīvību pacientiem operāciju laikā, gan uzlabo dažādu pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti, piemēram, asins vēža slimniekiem ir nepieciešamas 1 līdz 3 donoru asins devas dienā, bet reizi trijos mēnešos asins plazmas pārliešana ir nepieciešama arī kādam jaundzimušajam.

Atgādinām kritērijus, kas jāņem vērā, lai kļūtu par asins donoru. Pirms asinis tiek ziedotas, nepieciešams noskaidrot, vai asins donors atbilst dažādiem nosacījumiem, piemēram, vai ir vecuma grupā no 18 līdz 65 gadiem, sver ne mazāk kā 50 kg. Svarīgi, lai dienā pirms asins ziedošanas donors nav lietojis alkoholu, kā arī pēdējā laikā nav slimojis un jūtas vesels. Tāpat donoram ir svarīgi pirms asins ziedošanas uzņemt sabalansētu uzturu, lietot daudz šķidruma, kā arī kvalitatīvi izgulēties.

Papildu informācija un ieteikumi donoriem atrodami ŠEIT.