Kāda sašutusi liepājniece piezvanīja uz portālu un dalījās ar tikko redzēto – vienā no ielu apgaismojuma modernizācijas projekta objektiem strādnieks esot čurājis vārtrūmē.

To Peldu ielā (adresi sieviete nevēlējās nosaukt) redzējusi viņa, garāmgājēji un pat bērni.

"Vai tiešām viņiem ir grūti objektā nolikt pārvietojamo tualeti un tur kārtot savas dabīgās vajadzības? Es nekur neesmu nevienu tualeti uz ielas redzējusi! Noteikti uzrakstiem par to," piekodināja mūsu portāla lasītāja.

Apgaismojuma projekta galvenās darbu veicējas – firmas "A-Land" – darbu vadītāja palīgs Jānis Jākobsons portālam pastāstīja, ka šis objekts ir visai komplicēts, rekonstrucija notiek gandrīz visā pilsētā, nevis vienā vietā, vienā būvlaukumā. Tādēļ šajā projektā dabisko vajadzību kārtošanas jautājums ir atrisināts savādāk nekā kompaktā objektā. Katrai brigādei ir iedalīts transports, lai nepieciešamības gadījumā strādnieks varētu nokļūt tuvākajā maksas vai bezmaksas tualetē. Firmai pārvietojamā tualete atrodas arī tās objektā Čakstes laukumā. Darbinieki ir instruēti par situāciju, zina, kas viņiem jādara un arī tā dara, taču, kā atzina Jākobsons, no lielā strādnieku skaita vienmēr atradīsies kāds, kas iet vieglāko ceļu. To, ka tāds publisks grēks varēja notikt, viņš arī negrasījās noliegt.

Satraukto liepājnieci var nomierināt fakts, ka darbi šajā milzīgajā projektā par 99 procentiem jau ir izdarīti, un rosībai pilsētas centrā šonedēļ tiks pielikts punkts.

Pēdējo apgaismojuma rekonstrukciju veiks grantētajās ieliņās ezera malā – Pīļu, Amatas u.c. ielās.