Nedēļas nogalē, 16. un 17. septembrī, Liepājas valstspilsētas ziemeļu daļā norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai, portālu informēja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai pilnveidotu zemessargu spēju veikt valsts aizsardzības uzdevumus dažādos apstākļos, aizsargājot  Zemessardzes vienību atbildības teritoriju.

Mācībās tiks izmantota sešriteņu mototehnika "Bombardier MAX 650". Zemessardzes mobilitātes paaugstināšanas nolūkā tiks pilnveidotas zināšanas un iemaņas mototehnikas izmantošanai militārajās mācībās, ikdienas uzdevumu veikšanā, kā arī, nepieciešamības gadījumā, atbalsta sniegšanā iedzīvotajiem.

Mācības notiks ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu 44bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9.  Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu ŠEIT.

Vairāk informācijas par Zemessardzi tīmekļvietnē.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!
 
Mācību laikā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pa autoceļiem Liepājas valstspilsētas ziemeļu daļā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Pateicamies iedzīvotājiem par sapratni un atbalstu mācību norisē! Zemessardzes aktivitātes ir vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu, un mēs trenējamies, lai visi kopā sargātu Latviju.

Jau ziņots, ka no 7. septembra līdz 2. oktobrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023", lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā.