No 1. – 4. martam Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” norisinājās “Skola 2012”,kuru pārstāvēja arī Liepājas Universitāte (LiepU).

LiepU stenda apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar studiju programmām, ko piedāvā mācību iestāde. Šogad LiepU pārstāvēja Sabiedrisko attiecību daļas darbinieki un studenti no studiju programmām „Jauno mediju māksla”, „Datorzinātne”, „Skolotājs”, „Komunikāciju vadība”, „Kultūras vadība” un „Vides pārvaldības speciālists”.  Īpašu interesi izraisīja studiju programmas „Jauno mediju” sagatavotās interaktīvas video/ audio instalācijas, piemēram, apmeklētāji varēja izbaudīt „greizā spoguļa” efektu.

Taujājot izstādes apmeklētājiem, kas visvairāk piesaistīja, izskanēja viedokļi, ka šogad izstādes piedāvājums nav atstājis iespaidu, salīdzinot ar iepriekšējā gadā redzēto, ka pērn bijis interesantāk. Pozitīvi tika vērtēts tas, ka visu var aplūkot vienuviet. Apmeklētāja Marita Černiša no Ventspils atzina, ka salīdzinot ar pagājušo gadu, apmeklētāju skaits ir jūtami samazinājies.

„Rīgas Stradiņu Universitātes stends atstāja uz mums iespaidu, bet šogad ir diezgan liela izvēle, pat liekas, ka visa kā pa daudz,” atzina Saldus ģimnāzijas 12.klases skolniece Irita Šnipke. Meitene atklāja, ka zina  par  14. aprīlī gaidāmo LiepU Informācijas dienu, un viņa to apmeklēs, lai tuvāk iepazītos ar pasniedzējiem un universitātes piedāvājumu.
 
12.klases skolniece Lūcija Kalna no Rīgas intervijā portālam pastāstīja, ka ir apmierināta ar izstādes „Skola 2012” piedāvājumu, katra skola cenšoties pārliecināt un parādīt savu unikalitāti, lai tieši pie viņiem dodas studēt.

„Vilinājumi ir dažādi un apmeklējuma laikā jau kādas trīs reizes esmu mainījusi domas, kur iet studēt,” smejas Lūcija. Madara  Stosta no Rīgas šogad beigs 12.klasi un piekrīt, ka izvēle ir liela un, ja jaunietis ir daudzpusīgs, var arī apjukt no piedāvātajiem variantiem.

„Šeit uzzināju par daudzām studiju iespējām, par kurām iepriekš nebija dzirdējis,” teic Madara Stosta. Jaunietes par iespējamo nākamo studiju programmu minēja sabiedriskās attiecības, tūrisma vadību, kā prioritāti izvirzot darbu ar cilvēkiem.
 
„Skolu 2012” apmeklēja ne tikai paši skolēni, bet, savu atvašu uzdevumā, arī vecāki. Maija Geidāne no Jūrmalas bija ieradusies sava dēla uzdevumā savākt materiālus, ko kopīgi pēc tam mājās izstudēšot. Maija Geidāne atzina, ka dēlam ir interese par kultūras novirzienu un, iespējams, viņš nākšot studēt uz Liepāju.  

Kā portālam sacīja LiepU sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inga Pūre, šogad stends bija tikpat apmeklēts kā citus gadus gadus, un īpašu uzmanību izpelnījusies studiju programma „Tūrisma vadība”, „Vides pārvaldības speciālists”, „Komunikācijas vadība”, kā arī skolotāju un mākslas programmas.

Inga Pūre arī uzskata, ka visi stendi vērtējami vienlīdz vienādi.

Izstādes noslēgumā notika ikgadējā tradīcija, kad kāda no augstskolām tiek apmēta ar papīra bumbām. Pirms apmētāšanas skolas savā starpā vienojās,  kura šo godu izpelnījusies. Tika ņemti vērā dažādi kritēriji, piemēram, skola, kas izstādes laikā iztika ar vienu un to pašu dziesmu repertuāru, paspējot apnikt citiem augstskolu stendu dalībniekiem.

Šogad bumbas izpelnījās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA).