Trešdien, 17.oktobrī, Liepājas lidostā tika sagaidīts līdz šim lielākais gaisa kuģis kopš rekonstrukcijas darbu pabeigšanas 2015.gadā – "Airbus A220-300".

Tā ir aviokompānijas airBaltic modernākā pasažieru lidmašīna, kas no Liepājas mājup nogādāja vienu no pasaules labākajiem simfoniskajiem orķestriem – Leipcigas "Gewandhaus" orķestri.

SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" valdes loceklis Agris Sprūde: "Pasaules slavenā Leipcigas "Gewandhaus" orķestra uzstāšanās Liepājā ir nozīmīgs notikums ne tikai koncertzālei "Lielais dzintars", bet arī mums kā lidostai. Neapšaubāmi lidostas esamība ir priekšrocība šāda līmeņa mākslinieku piesaistei pilsētā. Tāpat esmu gandarīts, ka sagaidījām un apkalpojām nacionālās aviokompānijas "airBaltic" jaunāko un modernāko gaisa kuģi "Airbus A220-300", kas ir pierādījums mūsu veiksmīgajai sadarbībai līdz šim, gan apkalpojot regulāros reisus maršrutā Liepāja – Rīga – Liepāja, gan "airBaltic Training Pilotu akadēmijas" mācību lidmašīnas. Saskatu, ka šis notikums ir lielisks signāls turpmākai aviopārvadājumu attīstībai Liepājas lidostā."

Martins Gauss, "airBaltic" valdes priekšsēdētājs: "Vienmēr ar lepnumu mūsu lidmašīnu salonā uzņemam spilgtus un ievērojamus viesus. Kopš Liepājas lidosta tika atvērta komerciāliem lidojumiem, pilsēta ir labāk savienota ar pārējo pasauli, ļaujot ceļotājiem, uzņēmējiem, pasaules klases māksliniekiem un sportistiem būtiski ērtāk sasniegt Liepāju."

Salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, 2018.gada septembrī Liepājas lidostā apkalpoto pasažieru skaits reisā Liepāja – Rīga ir pieaudzis par 41%. Līdzšinējais reisu piepildījums ir pārsniedzis sākotnēji uzstādītās prognozes un tas dod stabilu pamatu lidostas nākotnes attīstībai.