Liepājas reģionālajā slimnīcā patlaban aizņemta nedaudz vairāk nekā puse no "Covid–19" pacientiem paredzētajām gultām, aģentūrai LETA apstiprināja SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Viņš pastāstīja, ka patlaban no 33 "Covid–19" pacientiem paredzētajām gultām, aizņemtas ir 19. Viens no pacientiem ir reanimācijā. "Protams, palielinoties "Covid–19" pacientu skaitam, mēs esam gatavi pārprofilēt arī citas nodaļas vajadzības gadījumā," apliecināja Striks.

Patlaban Liepājas slimnīcā nonāk "Covid–19" pacienti arī no Jelgavas un Dobeles.

Striks informēja, ka patlaban ar "Covid–19" ir saslimuši 25 slimnīcas darbinieki. "Es ceru, ka 6.janvārī lielākā daļa no viņiem būs izveseļojusies un atgriezīsies darbā. Diemžēl darbinieku trūkuma dēļ uz nedēļu esam spiesti aizvērt vienu vai otru nodaļu, pacientus pārvietojot uz tām nodaļām, kur personāls ir nepieciešamajā daudzumā," sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Viņš pastāstīja, ka šodien slimnīcas darbinieki ir devušies uz Rīgu, lai atvestu "Covid–19" pacientu ārstēšanai nepieciešamo medikamentu "Remdesivir". Līdz gados jaunas pacientes nāvei Liepājas slimnīcā, "Remdesivir" uzglabāja tikai Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, un to reģionālas slimnīcas varēja saņemt tikai pēc ārstu konsīlija lēmumu. Striks uzsvēra, ka slimnīca šo medikamentu saņems divu slimnieku ārstēšanai, taču joprojām lēmumu par tā izmantošanu pieņems ārstu konsīlijs.

Liepājas reģionālajā slimnīcā ar "Remdesivir" līdz šim veiksmīgi izārstēti četri pacienti, atzina Striks.

Runājot par vakcināciju pret "Covid–19", slimnīcas valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka mediķu interese par vakcināciju ir liela. Esošais kabinets spēj nodrošināt līdz 60 cilvēku vakcināciju dienā. "Visi kolēģi, kas pagājušajā nedēļā ir vakcinējušies, šodien jūtas labi. Nevienam no viņiem nav bijušas kādas vakcīnas izraisītas komplikācijas," sacīja Striks, piebilstot, ka, saņemot vairāk vakcīnu, tiks veidoti jauni vakcinācijas kabineti, lai kāpinātu vakcinācijas jaudu.