"Liepājas reģionālajai slimnīcai" (LRS) šogad izdevies piesaistīt 13 rezidentus, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

LRS valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks atzīst, ka par lielāko problēmu veselības aprūpē pacienti pamatoti uzskata pakalpojumu nepietiekamu pieejamību. Lai risinātu šo problēmu, slimnīca cenšoties piesaistīt jaunus speciālistus.

Darbu šoruden uzsākuši asinsvadu ķirurgs, mikroķirurgs, LORs, reimatologs un urologs. Atvērts bērnu stomatoloģijas kabinets filiālē "Zobārstniecības poliklīnika", kur būs iespēja veikt zobu labošanu vispārējā narkozē, kas līdz šim bija iespējams tikai Rīgā, saka Striks.

Slimnīcas vadītājs uzsver, ka augstu līmeni spēs noturēt tikai tās ārstniecības iestādes, kuras piesaistīs jaunus speciālistus. Augustā aprit gads, kopš Rīgas Stradiņa universitāte ir kļuvusi par LRS kapitāla daļu īpašnieci. Sadarbības rezultātā klīniskās prakses slimnīcā izgāja vairāki sestā kursa studenti.

"Tuvākos četros piecos gados mums jāspēj piesaistīt vismaz desmit rezidentus gadā, lai sniegtu veselības aprūpes pakalpojumus vismaz tagadējā apjomā un kvalitātē. Esam apmierināti ar saviem rezidentiem, un nebūt nav tā, ka uz Liepāju nāk tie, kas neatrod darbu Rīgā. Atsevišķi mūsu rezidenti ir vieni no labākajiem valsts budžeta grupā," saka Striks.

Viņš uzskata, ka jaunos speciālistus var piesaistīt, ja piedāvā ne tikai konkurētspējīgu atalgojumu, bet veselu kompleksu, kas ietver sevī dzīvesvietu, sociālās garantijas, mūsdienīgus darba apstākļus, un Liepājai ir, ko piedāvāt.

Slimnīcas vadītājs ar topošajiem rezidentiem tiekas gan universitāšu rīkotajās Karjeras dienās, gan slimnīcas rīkotajās tikšanās reizēs Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, kā arī aicina studentu specialitāšu pulciņu dalībniekus ierasties Liepājā, lai iepazītos ar darba apstākļiem un iespējām slimnīcā un pilsētā. Ar atsevišķiem rezidentiem ticies personīgi, jo jutis, ka viņu ieguldījums slimnīcas attīstībā varētu būt būtisks.

"Šogad ir izdevies piesaistīt rezidentus mums īpaši vajadzīgās specialitātēs – anestezioloģijā, kardioloģijā, ķīmijterapijā. Nodomu līgums noslēgts ar nefrologu. Vēl ļoti nepieciešami neirologi, radiologi, neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsti. Esmu gandarīts par sasniegto, jo šie jaunie speciālisti pēc gadiem desmit būs tie, kas noteiks Liepājas slimnīcas vietu Latvijas medicīnā," pauž Striks.

Viņš ir pateicīgs visiem pieredzējušajiem ārstiem, kas ar jaunajiem speciālistiem dalās pieredzē, zināšanās un palīdz iejusties lielajā kolektīvā, neuztverot viņus kā konkurentus, bet kā līdzvērtīgus kolēģus.

Liepājas reģionālajā slimnīcā katru gadu tiek izārstēti ap 16 000 pacientu, veic ap 9000 operāciju. Slimnīcā gadā piedzimst vairāk nekā 1000 bērnu. Slimnīcā kopējais rezidentu skaits – 27, tajā skaitā šogad piesaistīti 13 jauni rezidenti.