Nedēļas nogalē Liepājas reģionālās slimnīcas kolektīvs "Lielajā dzintarā" svinēja iestādes 30 gadu jubileju. Vakara tēmu "Pērļu zvejnieks" uzturēt palīdzēja aktieris Normunds Laizāns.

Kā portālu informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase, svinības noritējušas neoficiālā gaisotnē, piedaloties tikai pašam slimnīcas personālam un darbinieku ģimenes locekļiem. Šobrīd Liepājas reģionālā slimnīca ir lielākais darba devējs Liepājā – tajā strādā vairāk nekā 800 darbinieku. Tiesa, ballēties iespēja bija tikai pusei, otra kolektīva daļa atradās savās darba vietās.

Svinībās bija aicināta un piedalījās arī veselības ministre Anda Čakša, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kā arī visi iepriekšējie iestādes galvenie ārsti, vēlāk – valdes priekšsēdētāji, no kuriem klāt bija Oļegs Timofejevs, Egils Freidenfelds un Juris Bārzdiņš. Kolektīvu uzrunāja arī pašreizējais slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Portāls jau rakstīja, ka iepirkumā par slimnīcas jubilejas rīkošanu uzvarēja SIA "Divi Zaķi ", ar kuru līgums tika noslēgts par 16 915 eiro.

SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" ir lielākais stacionārs un diagnostikas centrs Kurzemē, kas sniedz daudzprofilu neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību. Tur gadā gan stacionāro, gan ambulatoro aprūpi saņem ap 50 000 pacientu, veic ap 5000 operāciju un pasaulē nāk ap1000 jaundzimušo.

Liepājas reģionālā slimnīca vienīgā ārstniecības iestāde ārpus Rīgas, kas bez tādām programmām kā invazīvā kardioloģija, jaundzimušo reanimācija u. c., ko piedāvā arī citas reģionālās slimnīcas, spēj piedāvāt tādas unikālas programmas kā mugurkaula ķirurģija, asinsvadu ķirurģija, mikroķirurģija.

Liepājas reģionālā slimnīca, savulaik Liepājas pilsētas Centrālā slimnīca svinīgi tika atklāta 1986. gada 19. februārī, bet pēdējo un galīgo aktu par jaunās slimnīcas nodošanu ekspluatācijā tā laika atbildīgās amatpersonas parakstīja 1986. gada 30. septembrī. Tolaik, kad pašvaldībā lēma par jaunas slimnīcas celtniecības nepieciešamību, pirmā tās atrašanās vieta bija nolikta Tankistu ielā 37. Bija paredzēts celt medicīnas iestādi ar 300 gultasvietām. Aptuveni pēc gada Izpildkomitejas vadība tomēr par labāku atzina citu vietu – to, kur slimnīca atrodas patlaban, un ar 1971. gada 21. maija lēmumu to arī sāka celt.

2007.gada martā Liepājas pilsētas dome pieņēma lēmumu par pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas centrālā slimnīca" reorganizāciju. 2007.gada 7.martā Uzņēmumu reģistrā tiek reģistrēta SIA "Liepājas reģionālā slimnīca".

2011. gada februārī Liepājas Reģionālajā slimnīcā sākās vērienīga rekonstrukcija, kas pabeigta 2014. gada 5. septembrī. Rekonstrukcijas gaitā slimnīca ir ieguvusi ne tikai jaunu ārējo izskatu, uzlabojot energoefektivitāti, bet vizuāli un kvalitatīvi ir mainījušās arī iekštelpas. Rekonstrukcijas vairāku kārtu gaitā slimnīcai ir uzbūvēta jauna piebūve, kurā atrodas Konsultatīvā nodaļa, Latvijā vienas no modernākajām operāciju zālēm un plašs dienas stacionārs, ir izbūvēts jauns dzemdību bloks, kam līdzās atrodas Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļa, pie jaunām telpām tikusi Reanimācijas un Radioloģijas nodaļa, kā arī rekonstruētas nodaļas, kas atrodas no 3. līdz 12. stāvam. Tur izbūvētas tipveida nodaļas ar mūsdienīgu plānojumu. Projekta realizācijas gaitā iegādāta arī jauna un mūsdienīga diagnostikas un ārstēšanas aparatūra.

Veicot slimnīcas rekonstrukciju, daudz domāts par slimnīcas darbinieku ērtībām. Viņu vajadzībām nodaļās atvēlētas telpas atpūtas zonai, slimnīcas pagrabstāvā izbūvētas ģērbtuves un dušas, izveidota speciāla automašīnu stāvvieta un arī velosipēdu novietne. Autostāvvieta izbūvēta un vēlāk paplašināta arī pacientu un apmeklētāju ērtībām. Līdz ar to Liepājas Reģionālā slimnīca, kas celta 1986. gadā, pārvērtusies līdz nepazīšanai.

Kopējās rekonstrukcijas darbu izmaksas ir 20 miljoni eiro, no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

Laikam ejot slimnīcai ir bijuši vairāki galvenie ārsti: Oļegs Timofejevs (1983.g. – 1986.g.), Miervaldis Vītoliņš (1986.g. – 1990.g.), Egils Freidenfelds (1991.g. – 2006.g.). Pēc reorganizācijas 2007. gadā slimnīcā tika izveidota valde un par tās priekšsēdētāju iecelts Juris Bārzdiņš (2007.g. – 2010.g.), bet kopš 2010. gada 29. novembra valdes priekšsēdētāja pienākumus pilda Edvīns Striks.