Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" balvu kā aktīvākā pieejamības veicinātāja saņēmusi Liepājas neredzīgo biedrība, LETA informēja apvienības vadītājs Ivars Balodis.

Balvu "Zelta kruķis" par šī gada humānāko ēku cilvēkiem ar invaliditāti ir piešķirta Rīgas Motormuzejam. "Zelta kruķi" ik gadu saņem objekts, kas atbilst visām likuma prasībām vides pieejamības jomā.

Nominācijā "Izglītība visiem" balvu saņēma Daugavpils Universitāte. Par pieejamāko apskates objektu tika atzīts "Latvijas Valsts mežu" dabas parks Tērvetē, kas ir viens no retajiem dabas parkiem, kur ikviens var pilnvērtīgi un ērti baudīt dabu un atpūsties, daudzviet pat patstāvīgi, bez asistenta palīdzības.

Balvu nominācijā "Viesmīlība" saņēma kempings "Apaļkalns". Savukārt Skrundas muiža saņēma balvu kā pieejamākais kultūrvēsturiskais objekts, pierādot, ka kultūrvēsturiska objekta statuss nav šķērslis, ar ko aizbildināties, lai neveidotu pieejamu vidi, uzsvēra organizācijas pārstāvji.

Par pieejamāko vietu, kur satikties, atzīta Cēsu Centrālā bibliotēka, savukārt kā aktīvākā pieejamības veicinātāja atzīta Liepājas neredzīgo biedrība, kas rīko dažādus seminārus, konsultē uzņēmumus un nenogurstoši strādā pie vides pieejamības attīstības Latvijā.

"Apeirons" kopš 2004.gada veic aktīvu vides pieejamības monitoringu, lai pēc iespējas vairāk popularizētu vides pieejamības un universālā dizaina idejas Latvijā.

Šogad īpaša uzmanība pievērsta Latvijas reģioniem. Īstenots projekts "Vide visiem", kurā apsekoti pilsētu centri un dažādi apskates objekti, lai papildinātu mobilās aplikācijas "Mapeirons" datubāzi, tādējādi radot aizvien jaunas atpūtas un integrācijas vietas cilvēkiem ar invaliditāti. Apsekojumu laikā izvēlētas septiņas labākās un cilvēkiem ar invaliditāti draudzīgākās ēkas, uzņēmumi un organizācijas, kas pelnījuši pateicību un atzinību.