Katru gadu 15.oktobrī tiek atzīmēta "Starptautiskā Baltā spieķa diena", kuras mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz nepieciešamībām cilvēkiem ar redzes invaliditāti un viņu ikdienas dzīvi. No 2021.gada 11.oktobra līdz 15.oktobrim (ieskaitot), Liepājas Neredzīgo biedrība aicina apskatīt cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstādi, informē biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Hartmane.

No 11.–15.oktobrim (ieskaitot) pulksten 10–16 Liepājas Neredzīgo biedrībā varēs apskatīt cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstādi – klūgu pinumus, filcēšanas, tapošanas, floristikas un keramikas izstrādājumus.

15.oktobrī no pulksten 9 līdz 10 Ģenerāļa Baloža ielā, Liepājā norisināsies Ielu akcija. "Aicinām autovadītājus būt vērīgiem un piesardzīgiem uz ceļa Ielu akcijas laikā," mudina Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

Ielu akcija katru gadu tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju, kura informē sabiedrību par cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme "Neredzīgi gājēji", taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti.

Šogad, ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojums, Liepājas Neredzīgo biedrības Baltā spieķa dienas pasākums klātienē nenotiks, taču esat laipni gaidīti  Liepājas neredzīgo biedrībā apskatīt izstādi, noskatīties prezentāciju un video par to, kas mums šā gada laikā ir padarīts gan Liepājas pilsētas domes, gan Sabiedrības integrācijas fonda, gan citu projektu ietvaros, kā arī video būs iespējams  noskatīties arī Liepājas Neredzīgo biedrības Youtube kontā.

Pasākumi notiek Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta "Palīdzēsim cits citam iedrošinot un praktiski atbalstot" 2021 (Nr.26/2.8.5.) ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta "Darbosimies un pilnveidosim kopā "Dvēseles veldzes dārzā"". Nr. 2021.LV/NVOF/MAC/003/24