Liepājas muzejs piedāvā divas jaunas tiešsaistes muzejpedagoģiskās nodarbības skolēniem – "Mans ģimenes muzejs" un “Piparkūka – Ziemassvētku gardums ar tradīcijām", turpinot pielāgoties kultūras un ārpus stundu nodarbību piedāvājuma adaptēšanai tiešsaistes formātā, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Inga Zīverte.

Pirmajā no tām – "Mans ģimenes muzejs" skolēni aicināti izzināt muzeju darbības pamatprincipus, iepazīt tā aizkulises, priekšmetu kolekcijas un muzeja darbinieku ikdienu. Ikvienam priekšmetam, kas stāsta par kādu notikumu, cilvēku, kas to ir lietojis, ir muzejiska vērtība. Nodarbības laikā skolēniem būs iespēja šos priekšmetus ar stāstu saskatīt arī savā ģimenē un skolā.

Muzejpedagoģiskās nodarbības “Mans ģimenes muzejs" laikā skolēni tiks iepazīstināti ar Liepājas muzeju un tajā esošajiem krājumiem, muzeja specifiku, tiks apzināti muzeju veidi, to darbības pamatprincipi. Nodarbības mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par muzeja darbu, funkcijām un muzeja krājumu izmantošanu pētniecībai, kā arī atspoguļot to cik svarīgi ir saglabāt un lietderīgi izmantot savas tautas kultūras mantojumu.

Caur nodarbības norisi skolēni tiks aicināti apzināties arī savas ģimenes relikviju un personīgo lietu vērtību. Skolēni noskaidros, kurā brīdī viņu īpašumā esošs priekšmets var kļūt par muzeja krājumam interesējošu objektu.

Nodarbība piemērota 1.– 9. klašu skolēniem, taču saturiski pielāgotais variants būs aktuāls arī pašiem mazākajiem bērniem, ar mērķi palīdzēt viņiem izprast muzeju darbības un veidu pamatprincipus.

Savukārt muzejpedagoģijas nodarbība “Piparkūka – Ziemassvētku gardums ar tradīcijām" iepazīstinās skolēnus ar Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, kā arī veicinās skolēnu prasmes runāt par savas ģimenes ieražām svētku gaidīšanas laikā. Šī nodarbība īpaši labi iekļaujas svētku noskaņas veidošanai mācību semestra noslēguma posmā

Nodarbības laikā skolēniem būs iespējams uzzināt piparkūku rašanās vēsturi, ar to cepšanu saistītās tradīcijas, ceļojot laikā un veidojot izpratni par kādu konkrētu vietu, valsti, kultūru vai gadsimtu. Pievēršoties tradicionālajai kultūrai, tostarp kulinārajam mantojumam, kopā ar skolēniem izzināsim piparkūku rašanās vietas, runāsim par piparkūku mīklas receptūru senos laikos un mūsdienās. Meklēsim atšķirības izejvielās, cepšanas un dekorēšanas tradīcijās. Nodarbība īpaši piemērota 1.–7. klašu skolēniem.

Tiešsaistes nodarbība "Mans ģimenes muzejs" ir iekļauta programmas “Latvijas skolas soma" programmā. Arī otra nodarbība “Piparkūka – Ziemassvētku gardums ar tradīcijām" tur drīzumā būs atrodama.

Pieteikšanās nodarbībām, zvanot pa tālruni 29605223, 63422604 vai rakstot elektroniski: inga.ziverte@liepaja.lv.