Liepājas muzeja struktūrvienība "Liepājas okupācijas muzejs", Klāva Ukstiņa ielā 7/9, aicina uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību izstādē "Gleznotāja Solomona Geršova māksla Gulagā. Vorkuta 1948.-1956.", informēja muzeja galvenā muzejpedagoģe Inga Zīverte.

Atjaunotajā Liepājas okupācijas muzeja izstāžu zālē iespējams iepazīties ar padomju deportācijām saistītajiem notikumiem. Skolēni var uzzināt par padomju režīma īstenotajām represijām, plašāk apskatot izsūtīšanu uz tā saucamajām "labošanas darba nometnēm".

Nodarbība norisinās muzeja izstāžu zālē, kur iekārtota izstāde, kas veltīta Gulaga tēmai. Šajā izstādē skatāmi gleznotāja Solomona Geršova Vorkutā, Krievijā, tapušie zīmējumi, par kuru pastāvēšanu kļuvis zināms vien nesen.

Tajos dramatiski dokumentēti Gulaga ieslodzīto tēli un lēģera ikdiena. Solomona Geršova dzīves ceļš ilustrē daudzu mākslinieku likteņus, kurus satricināja Staļina represīvais režīms. Viņš astoņus gadus pavadījis Gulagā, vergojot ogļu šahtā.

Vorkutas zīmējumus mākslinieks radījis ar vienkāršu zīmuli un divām trim ūdenskrāsām uz sliktas kvalitātes papīra. Viņa darbos ieskicēti tie, kuros Staļina represīvā sistēma saskatīja eksistenciālu apdraudējumu, tas ir, dažādu tautību un profesiju ieslodzītos.

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar izstādi par Gulaga tēmu un veicināt izpratni par deportācijām un cilvēku dzīvi izsūtījumā. Plānotais nodarbības ilgums – no 40 līdz 60 minūtēm.

Plašāka informācija un pieteikšanās nodarbībai, zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: inga.ziverte@liepaja.lv.