Laikā no 18. līdz 28. martam Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina uz Lieldienu muzejpedagoģisko nodarbību ekspozīcijā "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", piedāvājot nodarbībā skolēniem un pirmsskolu izglītības iestāžu audzēkņiem ieskatu un dažādas nodarbes pēc tradicionāliem kanoniem, informēja Liepājas muzeja muzejpedagogs Gustavs Zālītis.

Lieldienas ir nozīmīgi svētki gan senlatviešu kultūrā, gan kristīgajā paradigmā, gan laikmetīgajā pasaulē. Joprojām atzīmējam šo laiku, jo tas palīdz sadalīt notikumus ērtos nogriežņos un, visbiežāk, vieš cerības uz siltākiem un patīkamākiem laikapstākļiem. Baznīcā pavasaris saistīts ar Kristus augšāmcelšanos un lielā gavēņa beigām. Veidojoties kultūru simbiozei šis laiks kļuvis dažādiem mītiem un nostāstiem apvīts. Ir dažādas mistiskas prakses un rituāli, kas tiek izpildīti arī mūslaikos. Lielākoties tie simbolizē sauli, auglību un spēku.

Lieldienu tematiskajā muzejpedagoģiskajā nodarbībā, kas notiek nodarbības "Gadskārtu ieražas Dienvidkurzemes sētā" ietvaros, ne tikai tiks iepazīta Liepājas muzeja ekspozīcija "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", bet arī apgūtas dažādas Lieldienu tradīcijas, ticējumi, krāsotas, ripinātas un slēptas olas, kā arī spēlētas citas spēles.

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt dažāda vecuma bērnus ar ekspozīcijas saturu, senlatviešu un kristīgajām tradīcijām. Bagātināt izpratni par latviešu kultūras veidošanos un tās nozīmi mūsdienās. Veicināt socializēšanos un aicināt uz diskusiju par tradīciju pārmaiņām. Plānotais nodarbības ilgums – ap 60 minūtēm. Nodarbība ir iekļauta "Latvijas skolas soma" programmā.

Plašāka informācija un pieteikšanās nodarbībai, zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: muzejs@liepaja.lv.