Atzīmējot jauno mediju mākslas 15 gadu pastāvēšanas laiku Liepājas Universitātē, ceturtdien, 8. jūnijā, Liepājas muzejā tika atklāta studiju programmas "Jauno mediju māksla" absolventu darbu izstāde "Retrospektropija", kurā skatāmi 15 mākslas darbi, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Izstādes atklāšanā Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Anna Priedola pauda: "Šeit skatāmi 15 dažādi mākslas darbi, kas veidoti virtuālajā realitātē, paplašinātajā realitātē, ar mākslīgo intelektu, spektrs ir plašs. Izrādās, arī mākslīgais intelekts var būt radošs un var radīt, taču jāpatur cilvēciskums. Šeit ir atskats uz pagātni, kas veido nākotni."

Liepājas Universitātes absolvente, tagad docente Krista Dintere savu darbu ir veidojusi kopā ar virtuālās realitātes speciālistu Patriku Boržā un par to saka: "Darbs ir diezgan personīgs, jo ir par šūpuļdziesmām bērniem. Tās aizņem tik daudz laika, ka kļūst par meditācijām. Darbā apvienota šūpuļdziesma un tradicionālā salmu puzura forma, kas latviešu dzīvesziņā simbolizē laika plūdumu un gadalaiku maiņu. Audiovizuālo instalāciju var aplūkot, lejuplādējot lietotni."


Jaunie mākslinieki, kuru darbi aplūkojami izstādē, savu radošo darbību izvērsuši dažādās Latvijas un Eiropas pilsētās, tomēr saglabājuši saikni ar Liepāju – gan identitātes, gan radošās darbības ziņā.

Izstādē piedalās Maija Demitere un Rohīrs Jupains, Paula Dille, Krista Dintere un Patriks Boržā, Santa France, Uldis Hasners, Jānis Jankevics, Kaspars Jaudzems, Diana Lelis, Gustavs Lociks, Marta Mēness, Elza Ozola, Andrejs Poikāns, Ģirts Edvarts Stepiņš, Līga Vēliņa, Paula Vītola, Rihards Vītols, -8 (Andris Vētra).