A/s "Liepājas metalurgs" regulāri sūta vēstules lūžņu pārstrādes un tirdzniecības uzņēmumiem informējot, ka gatavi iepirkt lūžņus par tirgus cenu, informē portāls db.lv.

«Mēs jau pirms rūpnīcas rekonstrukcijas informējām lūžņu piegādātājus, ka vēlamais lūžņu apjoms pēc modernizācijas pabeigšanas varētu sasniegt 850 - 900 tūkstošus tonnu iepriekšējo 500 tūkst. t vietā,» preses konferencē informēja a/s Liepājas metalurgs valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs. Lielākam lūžņu apjomam gatavojies arī saistītais uzņēmums - LSEZ a/s Liepājas osta LM, izbūvējot 50. piestātni. 2011. gada nogalē tur jau uzņemtas pirmās importa lūžņu kravas. «Mēs labprāt pirktu visus lūžņus, kuri rodas Latvijā,» uzsvēra V. Terentjevs, jo pēc loģikas tiem jābūt lētākiem nekā importa lūžņiem, kurus sadārdzina transporta izmaksas. Ik nedēļu tiekot izsūtīti piedāvājumi piegādātājiem, taču sadarbību neizdodas atsākt, raksta portāls db.lv.

Komentējot faktu, ka uzņēmums liedzis savas piestātnes SIA Tolmets un SIA Eisenberg Scrap Trading & Recycling eksporta kravām, V. Terentjevs apgalvoja, ka to nosaka ierobežotā piestātnes platība un kuģu apkalpošanas laiks. Liepājas osta LM apkalpo ne vien ienākošos kuģus ar lūžņiem, bet šī stividorkompānija arī pārkrauj uz kuģiem a/s Liepājas metalurgs produkciju, un papildus tērauda armatūrai uzņēmums sācis ražot arī sagataves. To plānotais apjoms gadā ir ap 200 tūkstošiem tonnu. Šogad pārkrauti jau 15 tūkstoši tonnu, tuvākajā laikā plānots eksportēt vēl 30 tūkstošus tonnu. «Katru otro - trešo dienu piestātnē ienāk kuģis ar 2000 - 4500 t lūžņu, kuri jāizkrauj, jāšķiro un jāaizved,» skaidroja V. Terentjevs. Šādos apstākļos uzņēmumam neesot jaudas, lai sniegtu pakalpojumus lūžņu eksportētājiem.

Db.lv rakstīja, ka Liepājas ostas stividorkompānija LSEZ a/s Liepājas osta LM nosūtījusi vēstuli metāllūžņu savākšanas un pārstrādes SIA Tolmets un SIA Eisenberg Scrap, kurā paziņo par pērn noslēgto līgumu darbības pārtraukšanu ar 12.jūliju. SIA Tolmets negrasās atteikties no peļņas ziņā daudz nozīmīgākā eksporta un pārdot lūžņus piespiedu kārtā a/s Liepājas metalurgs. Tāpēc, visticamāk, uzņēmums izvēlēsies citu ostu eksportam, db.lv. iepriekš sacīja SIA Tolmets pārstāvis Jānis Vecbaštiks.