Nedēļas nogalē 14 Liepājas jaunieši ar Liepājas Jaunatnes centra atbalstu dosies uz Dāniju, lai līdz 5.augustam piedalītos starptautiskā jauniešu pieredzes apmaiņas projektos.

Pieredzes apmaiņas projekts „VIBES 2012” kopā pulcēs vairāk nekā 40 dalībniekus no Somijas, Islandes, Dānijas un Latvijas. Projekta ietvaros kvalificētu un pieredzējušu treneru vadībā jauniešiem vairākas dienas būs iespēja strādāt un gūt iemaņas dažādās meistarklasēs – ”Deja”, ”Mūzika”, ”Cirks” un ”Teātris”, kā rezultātā jaunieši izveidos performanci, kas tiks prezentēta plašākai publikai Dānijas pilsētu Jauniešu mājās.

Projektā „VIBES 2012” Latviju pārstāvēs jaunieši vecumā no 13 līdz 16 gadiem: Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas un Liepājas 15.vidusskolas jaunieši – Krista Melisa Altāne, Annija Evelīna Berga, Toms Pēteris Korsaks, Edgars Pankratovs, Elvijs Lagzdiņš, Rihards Pēteris Ročāns, Emīls Dārziņš un Marika Maslovska.

Savukārt cirka mākslas izvērtējuma projektā „Contemporary Circus” piedalīsies Agate Kate Austere, Raimonda Daugule, kā arī cirka „Beztemata” dalībnieces Gunita Bīskapa un Amanda Baikova, kas veiks arī līdera, trenera un asistenta pienākumus.
Projektā iecerēts izvērtēt iepriekšējos cirka projektos paveikto un meklēt jaunas iespējas un virzību cirka mākslas attīstībai jauniešu pieredzes apmaiņas projektu ietvaros.

Līdz braucienam uz Dāniju jauniešiem kopīgi jāsagatavo priekšnesums, lai prezentētu Liepāju un Latviju ”Starptautiskajā vakarā”, kurā jaunieši iepazīs citu valstu kultūru, kopīgo un atšķirīgo. Tādējādi tiks veicināta jauniešu savstarpējā iecietība, viņi ātrāk sadraudzēsies un projekta aktivitātes noritēs daudz radošākā atmosfērā.

Projekts notiek ar Eiropas Savienības programmas ”Jaunatne darbībā” un Starptautiskā jauniešu pieredzes apmaiņu projektu tīkla ”Drums For Peace” atbalstu.