Pirmdien, 3.septembrī, Liepājas skolās jauno mācību gadu svinīgi uzsāka vairāk nekā 8300 skolēni, no kuriem 756 skolas durvis vēra pirmo reizi, informē Liepājas Izglītības pārvalde.

3.septembrī uz skolām devās arī Liepājas domes deputāti un Izglītības pārvaldes pārstāvji, lai sveiktu skolēnus un pedagogus ar jaunā mācību gada sākumu.

Lai gan vairākās skolās šogad saistībā ar uzsākto modernizācijas procesu mācības tiek pārceltas uz pagaidu telpām citās izglītības iestādēs, jaunā mācību gada svinīgie pasākumi notika visiem kopā kā ierasts. A.Puškina 2. vidusskolas audzēkņi šogad pulcējās Liepājas Latviešu biedrības namā, jo mācības sakarā ar skolas modernizāciju līdz šī gada beigām notiks citās telpās. Liepājas 12. vidusskolas audzēkņi pulcējās K.Ukstiņas ielā 17/23, kur pārcēlušies uz skolas remonta laiku. Pirmo reizi pie savas atjaunotās un modernizētās skolas pulcējās Raiņa 6. vidusskolas audzēkņi, kurus sveica Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. J. Čakstes 10. vidusskolas audzēkņi jaunā mācību gada sākumu ierasti atzīmēja J.Čakstes laukumā. Šodien pirmā skolas diena ar jaunu nosaukumu – Liepājas Līvupes pamatskola – attīstības centrs sākās Liepājas speciālās internātpamatskolas trīs filiāļu audzēkņiem.    

Mazie pirmklasnieki šogad dāvanā no Liepājas Domes saņēma jaunas krāsojamās grāmatas "Mazie liepājnieki drošībā". Lai atgādinātu par bērnu drošību visa mācību gada laikā, izstrādāts arī Latvijas Valsts policijas preventīvais izziņas materiāls "Drošs ceļš uz skolu", kas paredzēts vecākiem, lai sagatavotu bērnu rīcībai viņam neierastās situācijās. Dāvaniņu visiem 1.,2. klašu audzēkņiem un bērnudārzu sagatavošanas grupu audzēkņiem sagādājis arī Amigo – bukletā "Mobilais grudrinieks" vienkāršā un bērnam saprotamā veidā ietverti svarīgākie padomi par drošu telefona lietošanu,  kuri pārrunājami kopā ar vecākiem, sākot lietot savu pirmo mobilo tālruni.

Šodien  četrām skolām svinīgi tika pasniegtas arī Izglītības pārvaldes kvalitātes balvas pamatizglītībā  "Dzintara liepiņa" – Liepājas A.Puškina 2. vidusskolai, Centra sākumskolai, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai un Liepājas pilsētas 12. vidusskolai.

Pirmklasnieku šogad ir par 86 vairāk nekā pērn, bet turpināt mācības vidusskolas 10. klasēs izvēlējušies par 50 jauniešiem vairāk nekā pagājušajā gadā, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šogad visās skolās ar pietiekamu skolēnu skaitu (22 skolēni klasē) nokomplektētas 10.klases. Lai gan kopējais skolēnu skaits Liepājā šogad nedaudz samazinājies, tomēr vairākās skolas ir arī skolēnu skaita pieaugums – Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā par 45, Draudzīgā Aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā – par 45, Raiņa 6. vidusskolā – par 20 izglītojamiem vairāk nekā pērn.

Kamēr septembra pirmajās nedēļās vairākās skolās ritēs telpu labiekārtošanas darbi un saulainais laiks vēl lutinās, mācību procesā tiek plānots izmantot arī alternatīvas metodes -  sporta dienas, pārgājienus, mācību ekskursijas ārpus skolas pilsētvidē.  Vecāki un skolēni informāciju par mācību plāniem var saņemt pie klašu audzinātājiem un skolu kancelejās.