Sestdien, 4. februārī, pulksten 14.30 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja "Hoijeres kundzes viesu nams", Kungu ielā 24, otrajā stāvā Medību dienas ietvaros pēc medību suņu parādes un paraugdemonstrējumiem atklās medību trofeju izstādi, kur būs skatāmi arī medību rīki un aksesuāri no Liepājas muzeja krājuma un mednieku privātkolekcijām, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Medības ir viens no senākajiem cilvēku nodarbošanās un pārtikas iegūšanas veidiem. Mežs, dzīvā daba un viss, kas ar to saistīts, vienmēr interesējusi lielu daļu sabiedrības. Šodien mums nav nekāda iemesla šaubīties, ka visur, kur vien dzīvojis cilvēks, ir arī medīts.

Ir nākušas jaunas mednieku suņkopības paaudzes, mainījusies medību likumdošana, un izmaiņas skārušas arī medību ieročus un rīkus, kā arī medību suņu šķirnes un to izmantošanu.

Medības vienmēr ir medības, bet tās izmainās un attīstās, jo ir katra laika posma sabiedrības spogulis. Cik vien tālu pagātnē izdodas sameklēt kādas ziņas par cilvēkiem un viņu dzīvi, tikpat tālu senatnē sniedzas arī dati par medībām un suņu izmantošanu tajās.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Kati Šternu, mednieci, rakstu autori žurnālā "Medības", līdzdibinātāju un valdes locekli Latvijas dāmu mednieču klubā "LADY HUNT" un tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikalu "Gandrs".

Izstāde Liepājas interjera muzejā Kungu ielā 24 būs aplūkojama līdz 26. februārim muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18.

Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.