15. novembrī Kuldīgas Mākslas namā notika Latvijas Kultūras kanona konkursa 2017–2018 "Latvijas Kultūras kanons Latvijas simtgadei" Kurzemes reģiona pirmā kārta.

Tajā visaugstāko punktu skaitu ieguva Liepajas Valsts 1. ģimnāzija.

Jaunieši iepazīstināja žūriju ar savu izvēlēto Latvijas Kultūras kanona vērtību/artefaktu, kā arī piedāvāja savu risinājumu vērtības/artefakta atspoguļojumam kanona mājas lapā. Liepāju konkursā pārstāvēja četras skolas, informē Liepājas Kulturoloģijas metodiskās apvienības vadītāja Baiba Bolšteina.

Liepājas 7. vidusskolas komanda (Poļina Stoļarova, Aleksandra Trifonova, Alīna Kuprjašova un skolotāja Svetlana Kuļikova) iepazīstināja komisiju ar senajām rudzu maizes cepšanas tradīcijām, kas ilgā un sarežģītā procesa dēļ ir gluži vai māksla.

J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas komanda (Raimonds Žipris, Roberta Gailīte, Venita Zariņa un skolotāja Guna Skabarniece) interesantā stāstījumā par kokli un koklēšanu žūrijai un pārējiem dalībniekiem uzdeva retorisku jautājumu: "Ikdienā mēs visi glāstām mūsu telefonus. Kāpēc, lai mēs neglāsītu kokles stīgas?"

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas komanda (Anna Katrīna Šķubura, Katrīna Kabiņecka, Evita Okmane un skolotāja Simona Stalidzāne) savu uzstāšanos iesāka ar vēlējumu ikvienam saprast, ka dižoties nav tas pats, kas lielīties. Skolnieces vēlējās parādīt, ka tautastērpu elementus veiksmīgi var izmantot arī mūsdienu svētku un ikdienas apģērbā, tā izceļot savu identitāti un dižojoties ar to, kas pašam svarīgs.

Savukārt Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas komanda (Alise Dženifera Gudēna, Aiva Tālberga, Rūdolfs Turnelis un skolotāja Vintra Braša) apliecināja, ka nāk no vēju pilsētas, izvēloties tieši to kanonā iekļauto vērtību, kur vējš ir klātesošs – komponista Jurjānu Andreja (1856–1922) dziesmu jauktajam korim "Pūt, vējiņi". Komanda piedāvāja Kanona mājaslapā veidot laika līniju, parādot saistību starp konkrēto dziesmu un citām "Pūt, vējiņi" interpretācijām.

Konkursā vēl piedalījās Brocēnu vidusskolas un Saldus vidusskolas divas komandas.

Kurzeme reģiona konkursā visaugstāko punktu skaitu ieguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Brocēnu vidusskolas komandas, kas 12. un 26. janvārī piedalīsies konkursa 2. un 3. kārtā. Iespēja iesaistīties konkursa tālākajā procesā tika piešķirta Liepājas 7. vidusskolas komandai ar mērķi popularizēt Kultūras kanonu mazākumtautību izglītības iestadēs.