Saistībā ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu valstī līdz 9.jūnijam, atsevišķu ierobežojumu atcelšanu un rūpēm par liepājnieku veselības drošību mainīta līdzšinējā izlaidumu kārtība Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēs, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Bērnudārzos izlaidumi tiks organizēti bez vecāku klātbūtnes – tradicionālo svinību vietā notiks bērnu grupiņas svinīga fotosesija kopā ar pedagogiem. Lūgums vecākiem būt saprotošiem un bērna izlaidumu nosvinēt savu tuvāko ģimenes locekļu lokā.

Par katras konkrētās pirmsskolas izglītības iestādes izlaidumu datumiem un norisi vecākiem paziņos bērnudārza personāls.

Savukārt par iespējamo svinīgo izlaidumu organizēšanas veidu 9. un 12. klašu skolēniem tiks lemts pēc 9.jūnija, kad būs zināmi aktuālie valstī noteiktie ierobežojumi.

Šobrīd Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar pilsētas vadību, skolotājiem un vecākiem apzina iespējamos izlaidumu rīkošanas  veidus un dažādu potenciālo scenāriju variantus.

Jau ziņots, ka saistībā ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu valstī un atsevišķu ierobežojumu atcelšanu no trešdienas, 13. maija, Liepājā visās pirmsskolas iestādēs darbu atsāk dežūrgrupas visu vecuma bērniem, bērnudārzos tiek nodrošināta obligātā pirmsskolas sagatavošana piecu un sešu gadu veciem bērniem, kā arī sāk darboties pirmsskolas sagatavošanas grupas J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā.