Šonedēļ Liepājā Skolotāju dienas svinības turpinās ar vairākiem svinīgiem pasākumiem – 7.oktobrī Izglītības pārvalde sveiks jaunos pedagogus, bet 8. oktobrī svinīgā Skolotāju dienai veltītā pasākumā godinās titula "Gada skolotājs 2020" ieguvējus un pasniegs Liepājas pilsētas apbalvojumu izglītībā, informē Izglītības pārvaldes vadītājas palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Svinīgie pasākumi par godu Skolotāju dienai šogad notiek ar vadmotīvu "Skola kā kosmoss", akcentējot izglītības nozīmību un plašumu, jo arī kosmoss tāpat kā zināšanas ir kaut kas visaptverošs un mazliet noslēpumains, bet skolotājs – kā jaunatklājējs, kas veicina skolēnos vēlmi atklāt un izpētīt arvien vairāk.

Trešdien, 7.oktobrī pulksten 13 Liepājas Olimpiskā centra Spoguļu zālē tiks sveikti pilsētas jaunie pedagogi. Šajā mācību gadā Liepājas skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs sākuši strādāt 32 jaunie skolotāji, kas ir nepieredzēti daudz – 16 sākuši darba gaitas skolās, 16 – pirmsskolas izglītības iestādēs. Visvairāk jaunie pedagogi papildinājuši skolu kolektīvus Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā (7), O.Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā (3). Četri pedagogi sākuši strādāt PII "Liepiņa" un PII "Pienenīte". Jaunie mācībspēki ir būtisks papildinājums gan izglītības iestāžu kolektīviem, gan nozarei kopumā.

Dienas turpinājumā, pulksten 15 Liepājas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībā "Vaduguns" norisināsies skolotāju erudīcijas kokurss "Aso prātu cīņa skolotāju dienā", kur pedagogi sacentīsies iepriekš izveidotās un atraktīvi noformētās 11 komandās, izpētot Liepājas pilsētu, līdzīgi kā kosmosu.

Savukārt ceturtdien, 8. oktobrī svinīgā pasākumā Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē pulcēsies Liepājas pedagogi, lai godinātu titula "Gada skolotājs 2020" ieguvējus – skolotājus, kuri par īpaši nozīmīgu ieguldījumu aizvadītajā gadā guvuši kā kolēģu, tā skolēnu atzinību. Šogad 7 nominācijās kopā izvirzīti 29 pedagogi – 7 pirmsskolas izglītības iestāžu, 22 vispārizglītojošo skolu skolotāji. Ierasti lielākais kandidātu skaits bija pieteikts nominācijai "Foršākais skolotājs" – 9 skolotāji; arī nominācijās "Par mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītības darba organizāciju un vadību" – 7 skolotāji, kā arī "Par ieguldījumu un sasniegumiem darbā ar talantīgajiem izglītojamiem" – 4 skolotāji.

Pasākumā tradicionāli tiks pasniegtas arī Liepājas pilsētas apbalvojumu izglītībā, ko piešķir pedagogiem par viņu audzēkņu izciliem sasniegumiem centralizētajos eksāmenos, valsts un reģiona mēroga konkursos vai sporta sacensībās, izciliem sasniegumiem metodiskā darba attīstīšanā pilsētā, mācību jomu koordinatoru un pilsētas metodiķu profesionālās meistarības paaugstināšanā, kā arī par labās prakses popularizēšanā. Šogad balvas saņems 13 pedagogi un atzinība ir kā novērtējums viņu inovatīvai pedagoģiskai darbībai un izglītojamo izcilības sasniegšanai reģiona, valsts un starptautiskajā mērogā.

Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere: "Šonedēļ sveiksim mūsu spožākās "zvaigznes" un izcilākās personības. Paldies, skolotāji, par Jūsu izturību, pacietību un zināšanām, ko sniedzat mūsu bērniem! Jo katras personības pamatā ir kāda skolotāja, kādas spožas zvaigznes nenovērtējamais darbs un ceļa rādīšana, un es nebaidos apgalvot, ka tieši skolotāji ir tie, kas spēj mainīt šo pasauli caur mūsu bērniem."