Liepājā plāno ieviest savstarpējās kontaktēšanās mazināšanas pasākumus pašvaldības iestādēs, kas ietver attālinātas sapulces un kopīgu pasākumu nerīkošanu, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Arī turpmākās domes sēdes, komiteju un komisiju sēdes notiks attālināti.

Lazdāne uzsvēra, ka papildu uzmanība tiek pievērsta arī darbinieku veselības stāvokļa uzraudzībai un higiēnas pasākumu ievērošanai.

Pašvaldības pārstāve norādīja, ka pašlaik situācija Liepājā ir stabila, lai gan vērojams neliels saslimušo skaita pieaugums. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra aktuālākie dati, sākot no 30.septembra Liepājā konstatēti seši inficēšanās gadījumi un visi gadījumi ir izsekojami, pieci no tiem saistīti ar Aizputi, viens gadījums saistīts ar Kuldīgu.

Liepājas reģionālajā slimnīcā pēdējās nedēļas laikā hospitalizēti četri "Covid-19" pacienti, viens ir izrakstīts un turpina ārstēšanos ambulatori, trīs pacienti vēl turpina ārstēšanos slimnīcā.

Kā pastāstīja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova, rudens brīvdienās plānotās nometnes skolēniem notiks, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, tajā skaitā, bērni uz nometni var nākt ar ārsta zīmi par atbilstošu veselības stāvokli, ja vien valdība nelems citādāk.

"Jāuzsver, ka šajos apstākļos dzīvojam no dienas uz dienu – patlaban papildu ierobežojumi netiek plānoti, jo inficēto personu skaits ir neliels un izsekojams. Ja situācija pasliktināsies, attiecīgi arī reaģēsim. Rīcības virzieni ir zināmi," sacīja Lazdāne.