Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Profesionālās izglītības kompetences centru "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" 11. un 12.martā organizē pasākumu "20 MOD 20", kas norisināsies Latvijas mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņu Valsts konkursa apģērbu dizainā ietvaros.Valsts konkursā piedalās 26 topošie dizaineri un mākslinieki no astoņām Latvijas mākslas un dizaina profesionālās vidējās izglītības iestādēm. Divās konkursa dienās jaunieši gan parādīs savus darbus modes skatē, gan veiks konkursa uzdevumu. Notiks arī modes dizaineru lekcijas un seminārs pedagogiem par apģērbu dizaina apguves iespējām profesionālajās vidējās izglītības iestādēs.

11.martā no pulksten 13.30 līdz 16 koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" notiks seminārs, kurā piedalīsies pasākuma viesi un arī konkursa žūrijas locekļi – modes mākslinieku duets "MAREUNROL’S", tērpu dizainere Laima Jurča un jaunā modes māksliniece Milana Felicija Semjonova.

11.martā pulksten 18.30 koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" Valsts konkursa dalībnieki modes skatē iepazīstinās ar konkursam iesniegtajiem mājas darbiem – tērpiem un aksesuāriem, interpretējot konkursa I kārtas uzdevumu "Efektīvs kvadrāts".

12.martā no pulksten 9.30 koncertzāles "Lielais dzintars" mācību telpā notiks seminārs pedagogiem par apģērba dizainu, bet pulksten 17.00 koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" notiks Valsts konkursa laureātu apbalvošana.

Valsts konkurss notiek laikā, kad Liepāja svin savu 395. gadadienu, tāpēc konkursa II kārtā radītie darbi būs veltījums Liepājai dzimšanas dienā.

Konkursā piedalās audzēkņi no PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola", PIKC "Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola", PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola", Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, PIKC "Nacionālā mākslu vidusskola "Jaņa Rozentāla Mākslas skolas, PIKC "Rīgas Mākslas un mediju tehnikums" un Rīgas Stila un modes tehnikuma.

Semināru un Modes skati 11. martā var apmeklēt ikviens interesents.