Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 27.kongresa moto būs "Kas taupa uz izglītību, tas neredzēs labklājību!", aģentūru LETA informēja LPS pārstāve Jana Bunkus.

Šāds moto ir izvēlēts saistībā ar vienu no aktualitātēm valstī - plašajām diskusijām par pedagogu darba samaksas jauno modeli. Līdz ar to LPS kongresā tiks izskatīta vēl viena rezolūcija – "Par izglītības finansēšanas reformu".

Kopumā LPS kongresā plānots apstiprināt astoņas rezolūcijas – par neatliekamiem risinājumiem izglītībā, par iedzīvotāju tiesībām saņemt informāciju, par pašvaldību demokrātijas attīstību un par ekonomikas attīstību. Tāpat ir sagatavotas rezolūcijas par veselības aprūpes pieejamību, par ceļiem, par izglītības strukturālo reformu un par izglītības finansēšanas reformu.

Kongresā klātesošie varēs noklausīties LPS priekšsēža Andra Jaunsleiņa ziņojumu par paveikto kopš pagājušā kongresa, aktuālākajām problēmām, kā arī iespējamajiem risinājumiem. Ar ziņojumiem uzstāsies arī LPS Izglītības un kultūras, Veselības un sociālo jautājumu, Tehnisko problēmu, kā arī Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas pārstāvji.

Kongresā piedalīsies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). LPS sagaida, ka ir sagaidāmas augsta līmeņa sarunas par valsts turpmāko darbību.