Šodien par Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas vadītāju ievēlēts Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija"), aģentūru LETA informēja LPS Komunikācijas nodaļas vadītāja Ella Pētermane.

Ansiņš ir arī Eiropas Pilsētu mēru pakta nacionālais vēstnieks no Latvijas. Uzrunājot sēdes dalībniekus, viņš aicināja uz kopīgu sadarbību, lai īstenotu kopīgo mērķi, kas būs arī viņa prioritāte šajā amatā – reģionu stiprināšana.

Ņemot vērā pārmaiņas pašvaldībās pēc jūnijā notikušajām vēlēšanām un administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu, LPS padomniece Sandra Bērziņa sēdes dalībniekus informēja par aktualitātēm reģionālās attīstības un vides aizsardzības jomā un līdzšinējās sadarbības rezultātiem ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Sēdē klātienē piedalījās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), kurš pašvaldību pārstāvjus informēja par ministrijas prioritātēm nākamā gada un vidēja termiņa valsts budžetā, kā arī jautājumiem, kas saistīti ar administratīvi teritoriālo reformu.

Savukārt LPS priekšsēdis Gints Kaminskis norādīja, ka nākamā gada valsts budžeta sagatavošanas kontekstā ir būtiski runāt par to, kāds būs pašvaldībām paredzētais finansējums, un šajā jautājumā LPS un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir jābūt kopīgai pozīcijai sarunās ar Finanšu ministriju.

"Tikai tā mēs varēsim aizstāvēt pašvaldību intereses. Viens no svarīgākajiem jautājumiem ir reģionālās nevienlīdzības mazināšana. Tāpat nedrīkst pieļaut finansējuma samazināšanu pašvaldībām, tostarp arī saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu," teica Kaminskis.