Saistībā ar nedēļas nogalē Liepājā gaidāmajiem pasākumiem līdz svētdienai, 6.augustam, ieviesti gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi teju 19 kilometru rādiusā ap Liepājas lidlauku, vēsta aģentūra LETA, ko informēja "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA).

Īslaicīgi gaisa telpas ierobežojumi būs spēkā no šī gada 3.augusta, kad gaisa telpa tiks slēgta no pulksten 15 līdz 19, lai nodrošinātu drošu gatavošanos Baltijas starptautiskā aviācijas šova priekšnesumiem.

Gaisa telpa piektdien, 4.augustā tiks slēgta no pulksten 12 līdz  21, sestdien, 5.augustā – no pulksten 10 līdz pulksten 24, bet svētdien, 6.augustā – no pulksten 10 līdz 19.

Pasākumā neiesaistītiem gaisa kuģiem ir aizliegts izmantot gaisa telpu, attiecīgi lidojumi ir aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem.

CAA atgādina, ka par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi gaisa telpas struktūras elementā bez atļaujas vai saskaņojuma vai sertificētu lidlauku tuvumā, neievērojot lidojuma attālumu no lidlauka vai pieļaujamo lidojuma augstumu, kā arī Latvijas gaisa telpā, neievērojot pieļaujamo lidojuma augstumu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 150 līdz 1000 eiro, bet juridiskajai personai – no 500 līdz 2500 eiro.

CAA atgādina, ka tālvadības pilotiem pirms lidojuma veikšanas jāpārliecinās, vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

LETA jau ziņoja, ka Liepājā 5. un 6.augustā notiks aviācijas šovs "Baltic International Airshow 2023". Pasākums notiks lidostā "Liepāja". Aviošova programma abās dienās paredzēta no pulksten 11 līdz 17.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Beļģijas, Polijas, Čehijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas un Latvijas. Aviošovā priekšnesumi tiks veikti ar iznicinātājiem "F–16", "Gripen" un "L–159 Alca", kā arī virkni citiem lidaparātiem.