4. un 5.februārī Liepājā darba vizītē viesojas Azerbaidžānas vēstnieks Elnurs Sultanovs, lai tiktos ar Liepājas domes vadību, iepazītu pilsētu un pārrunātu sadarbības jautājumus, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā Liepājas valstspilsētas pašvaldības domē vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās laikā domes vadība vēstniekam pastāstīja par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, par ostas un uzņēmējdarbības aktualitātēm, iepazīstināja ar aktualitātēm pilsētas kultūras, sporta, izglītības un tūrisma jomā, kā arī pastāstīja par veselības aprūpes nozari.

Tikšanās laikā tika runāts par sadarbības iespēju stiprināšanu dažādu projektu ietvaros. Tāpat vēstniecības delegācija izrādīja interesi iepazīt Liepājas pieredzi atkritumu pārstrādes nozarē, piemēram, viesojoties SIA "Liepājas RAS".

Pēc tikšanās domē vēstnieks apmeklēja Liepājas speciālo zonu (LSEZ) un tikās ar LSEZ vadību, kā arī aplūkoja LSEZ ostas teritoriju un iepazinās ar ražošanas uzņēmumiem. Kopā ar vēstnieku Liepājā viesojas arī Rufats Guļijevs, Azerbaidžānas tirdzniecības nama direktors. Viņš delegācijai pievienojāss, viesojoties ostā.

Vēstnieks E. Sultanovs apmeklēja arī koncertzāli "Lielais dzintars", kur tikās ar koncertzāles un Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vadību. LSO ir regulāra sadarbība ar Azerbaidžānas kultūras iestādēm, kā arī LSO ir bijis muzikālā tūrē Azerbaidžānā. Tiekoties ar LSO vadību, vēstnieks pasniedza dāvanu – tikai pirms dažām dienām "Sony Music Entertainment" izdotu mūzikas CD ierakstu, kur LSO uzstājas kopā ar slavenu Azerbaidžānas diriģentu Jalčinu Adigezalovu.

Vēstnieks viesojās arī Liepājas muzejā, kur tikās ar muzeja vadību un aplūkoja Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa izstādi "Darbi no Zuzānu kolekcijas". Pēc muzeja apmeklējuma vēstnieks devās uz 17.–19. gadsimta interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams". Tāpat vēstnieks viesojās arī Liepājas Universitātē (LiepU), kur tikās ar augstākās izglītības iestādes vadību. LiepU sadarbojas ar vairākām Azerbaidžānas augstskolām un Liepājā ir studējuši apmaiņas studenti no Azerbaidžānas.

Vizītes otrajā dienā vēstnieks plāno apmeklēt Sv. Trīsvienības baznīcu. E. Sultanovs ir izrādījis interesi par ērģeļu mūzikas pasākumiem un interesējās par azerbaidžāņu mūzikas un kultūras jomas pārstāvju iespējām piedalīties ērģeļmūzikas koncertos. Tāpat 5. februārī vēstnieks plāno tikties ar Eiropas kultūras galvaspilsētas radošo komandu, lai apspriestu sadarbības iespējas kultūras jomā.