Lielākā daļa no atlaistajiem rūpnīcas "Liepājas metalurgs" darbiniekiem, kuri reģistrējušies bezdarbniekos, nesteidzas ar jauna darba meklējumiem un nogaida.

Bijušie darbinieki cer, ka pavasarī rūpnīca atsāks darbu, aģentūrai LETA atklāja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Kopš pagājušā gada 15.novembra, kad "Liepājas metalurgā" sākās masveida darbinieku atlaišana, NVA Liepājas filiālē reģistrējies 1181 bijušais rūpnīcas darbinieks. No tiem jaunu darbu ir atraduši ne vairāk kā divi līdz trīs procenti. "Lielākā daļa nesteidzas ar cita darba meklēšanu, vēro situāciju un cer, ka pavasarī rūpnīca atsāks darbu. Viņiem ir bezdarbnieka pabalsts. 336 bijušie rūpnīcas darbinieki mācās," informēja Baumane. Bijušie rūpnīcas darbinieki apgūst gan valsts valodu, gan dažādas profesionālās (metinātāju, atslēdznieku u.c. profesiju) iemaņas.

Kā ziņots, uzņēmumam 10.septembrī tika sākts tiesiskās aizsardzības process, bet tā pasākumu plāns netika izpildīts un administrators Haralds Velmers iesniedza uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu.

Liepājas tiesa 12.novembrī atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu. Pēc tam sākās darbinieku masveida atlaišana. Kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Liepājas domes Sociālais dienests pagājušā gada beigās vienreizējus ārkārtas pabalstus izmaksājis aptuveni 400 no maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" atlaistajiem darbiniekiem, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Tas ir rezultāts tam, ka valstī ne visai veiksmīgi un ne pietiekami strauji tiek risināti jautājumi par garantiju fonda finansējumu tiem darbiniekiem, kuri nav saņēmuši atlaišanas pabalstus," sacīja Sesks.

Viņš norāda, ka Maksātnespējas administrācija gadā apkalpo mazāku skaitu cilvēku, nekā tika atbrīvoti no "Liepājas metalurga", un administrācija tik lielam cilvēku pieplūdumam nav bijusi gatava. "Nav runa par naudas trūkumu, bet gan kapacitāti," sacīja Sesks.

Sesks vērsies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ar lūgumu steidzami risināt jautājumu par garantiju fonda maksājumiem no darba atbrīvotajiem "Liepājas metalurga" darbiniekiem, kas jau ilgstoši palikuši bez ienākumiem.