Kurzemes tūrisma asociācija tradicionāli pasniegusi tūrisma gada balvu "Lielais Jēkabs", šogad izsakot atzinību septiņiem Kurzemes tūrisma nozares pārstāvjiem sešās nominācijās – "Neparastā Kurzemes naktsmītne 2023", "Atpūtas iespējas uz ūdens 2023", "Piedāvājumus ģimenēm ar bērniem 2023", "Kultūrvieta Kurzemē 2023", "Kurzemes garša 2023" un "Kurzemes tūrisma tēla veidotājs 2023", kā arī pasniedza balvu par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā.

Šajā gadā naktsmītņu sektorā tika vērtētas neparastākās naktsmītnes – vietas nakšņošanai, kas izvietojušās neparastās vietās, vai izveidojušas neparastus interjerus, vai piedāvā īpašus stāstus. Par uzvarētāju nominācijā "Neparastākā Kurzemes naktsmītne" žūrijas komisija atzina "Karostas cietuma" viesnīcu, kurā nakšņošana ir ne tikai Kurzemes, bet arī visas Latvijas mērogā unikāls piedzīvojums.

Gastronomiskā tūrisma piedāvājumā tika vērtēti uzņēmumi un piedāvājumi, kuru piedāvājums asociējams ar vārdu salikumu "Kurzemes garša". Tie bija gan restorāni un kafejnīcas, gan unikālas un Kurzemei raksturīgas garšas piedāvājumi.
Šajā nominācijā uzvarētāja laurus plūca restorāns "Strauss un kaza", kas ir neliels restorāns un atrodas lielākajā strausu un kazu fermā Latvijā Kuldīgas pusē.

Par "Lielā Jēkaba" kultūrtūrisma nomināciju šogad tika izvēlēta "Kultūrvieta Kurzemē", meklējot jaunas un neparastas vietas, kas izceļ vietas kultūrvides stāstu – seno un moderno. Par uzvarētāju šajā nominācijā "Kultūrvieta Kurzemē 2023" atzīta Popes muiža, kurā aktīvi darbojas biedrība "Popes muiža".

Tradicionāla "Lielā Jēkaba" balvu pasniegšanā ir nominācija "Piedāvājums Kurzemē ģimenēm ar bērniem", jo ģimenes ir viena no nozīmīgākajām Kurzemes tūrisma mērķauditorijām. Par uzvarētāju šajā nominācijā kļuva lauku sēta-zoo "Zemturi", kas ieguva augstākos vērtējumus visos vērtēšanas kritērijos.

Tradicionāla "Lielā Jēkaba" balvu nominācija ir arī aktīvās atpūtas piedāvājums. Šogad tā bija "Atpūta uz ūdens", kurā sacentās septiņi piedāvājumi. Par nominācijas "Atpūta uz ūdens 2023" uzvarētāju atzīts Kuldīgas piedāvājums "Alekšupītes ekspedīcija: Pa un pret straumi" – neparasta pastaiga pa Kuldīgu, kas ļauj piedzīvot interesantiem faktiem un Kuldīgas vēstures līkločiem bagātu piedzīvojumu.Tūrisms ir satikšanās ar cilvēkiem un stāstu izzināšana, un jebkurš ceļojumā satiktais cilvēks veido galamērķa tēlu. Tādēļ šogad "Lielā Jēkaba" nomināciju sarakstā tika izveidota nominācija "Kurzemes tūrisma tēla veidotājs 2023", nominantu vidū izvirzot gan gidus, gan uzņēmumu vadītājus un stāstniekus.


Vērtēšanas komisija vērtēšanas procesā iepazinās ar astoņiem izciliem stāstniekiem un par uzvarētāju – "Kurzemes tūrisma tēla veidotāju 2023" atzīts Reinis Pižiks – aktīvās atpūtas piedāvājuma "Daba laba" saimnieks.

"Lielā Jēkaba" balvu par nozīmīgs ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā 2023. gadā saņēma Liepājas Universitātes Vadības un sociālo zinātņu fakultātes tūrisma un rekreācijas vadības programmas direktore un lektore Ilze Grospiņa, kura pirms 25 gadiem Liepājas universitātē izveidojusi pirmo nepedagoģisko studiju programmu – Tūrisma vadība un joprojām, strādājot ar studentiem, tos iedvesmo radīt jaunus aizraujošus tūrisma produktus, sakot: "Jūs esat sapņu pārdevēji!"

Pasākumā pirmo reizi tika pasniegtas arī astoņas īpašas balvas – Kurzemes tūrisma asociācijas Pateicības balvas Kurzemes pašvaldībām – Tukuma, Talsu, Kuldīgas, Saldus, Ventspils un Dienvidkurzemes novadiem, kā arī Liepājas un Ventspils pilsētām par nepārtraukto sadarbību un savstarpējo uzticēšanos kopīga Kurzemes tūrisma tēla veidošanā un mārketinga aktivitāšu realizēšanā. Jau vairāk nekā 20 gadu Kurzemē ir nostiprinājusies atziņa, ka tikai kopā strādājot un uzticoties viens otram var paveikt lielas un paliekošas lietas.

Uzziņa

Balva "Lielais Jēkabs" ir biedrības "Kurzemes tūrisma asociācija" iedibināta tūrisma kvalitātes balva, kas ik gadu tiek pasniegta labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem un piedāvājumiem kopš 2004. gada. Balvas pasniegšanas vieta ik gadu tiek mainīta, lai ikviens tūrisma uzņēmējs, kas apmeklē šo pasākumu, varētu iepazīt dažādus Kurzemes tūrisma galamērķus.