Projekta "Lauvu spēles" ietvaros laists klajā otrais Liepājas lauvēna videostāsts bērniem, kas turpina vēstīt par Liepājas ģerbonī ietvertā simbola – divastainā lauvas gaitām pilsētā, portālu irliepaja.lv informēja Irita Kalēja, projekta "Lauvu spēles" vadītāja.


Šoreiz stāsta galvenajam varonim, mazajam Albertam, nākas risināt noslēpumu – kur gan paliek Liepājas lauva, kad tas pēkšņi un nemanāmi "izkāpj" no pilsētas ģerboņa? Un kur un kā lai viņu atrod?  Šī noslēpumainā mistērija tiek risināta, dodoties cauri vēju pilsētas vietām un ainām, kas raksturo bērna centienus izzināt noslēpumu. Vienlaikus pilsētas simbolam – sarkanajam lauvam, tiek piešķirts raksturs, kurš pauž laipnības, drošsirdības, gudrības un bērnu auditorijai saprotami uzrunājošu vērtību kopumu.


Šajā Liepājas lauvēna video stāsta tapšanā piedalījās projekta "Lauvu spēles" radošā komanda, biedrības "KultūrBĀKA" pārstāvji un brīvprātīgie. Lomās  – Alberts Ivuškāns, Jānis Ivuškāns (juniors), Olivers Ivuškāns, Anna Paula Gruzdiņa, Madara Pilipa Matisone.Lauvas balss – Ārons Bulavs. Scenārija autore – Anna Paula Gruzdiņa, Lauvēna vizuālā atveida izstrādātāja – dizainere Madara Pilipa Matisone, animatori – Edīte Molotoka, Kristers Jakubovskis, mūzikas autors  – Jānis Ivuškāns, video risinājumu nodrošinātājs  – OHM.lv. Atsevišķas epizodes filmētas arī Mini Zoo "Atomi" Nīcas novadā un Liepājas Līvupes pamatskolas – attīstības centra mājīgajās telpās.


Šis video stāsts noslēdz projekta "Lauvu spēles" aktivitāšu kopumu, kas nu jau pilnā apmērā pieejami gan ģimenēm, gan pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēm un skolotājiem kā lielisks mācību darba palīglīdzeklis pilsētas simbolu iepazīšanai.


Līdz šim projekta ietvaros izstrādāts un "Lauvu spēļu" Youtube kanālā pieejams pirmais video stāsts, kas vēstī par Liepājas ģerbonī ietvertā simbola – divastainā lauvas gaitām pilsētā, nemanāmi palīdzot pilsētniekiem visdažādākajās ikdienas gaitās un tādejādi kļūstot par mazo, neredzamo supervaroni. Divas atsevišķās radošās video darbnīcās, kur sekojot līdzi tām, ir iespējams izveidot lauvēna apsveikumu kartīti vai lauvēna masku. Un Liepājas pilsētvides orientēšanās spēle un aplikācija, kura bez maksas pieejama un lejuplādējama "Google Play" veikalā.


Kā iepriekš informēts, biedrība "KultūrBĀKA", pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta "Ģimenei draudzīgas vides veidošana" ietvaros, sākot ar maiju realizē projektu "Lauvu spēles".


Par visām projekta aktivitātēm ir iespēja uzzināt, sekojot līdzi jaunumiem "Lauvu spēļu" Facebook kontā, Youtube kanālā, kā arī biedrības "KultūrBĀKA" sociālo kontu Facebook un Instagram ietvaros.


Visas projektā paredzētās aktivitātes būs bezmaksas un pieejamas plašam sabiedrības un interesentu lokam.Otrais videostāsts par Lauvēna piedzīvojumiem pieejams: