Svētdien, 11.novembrī, pulksten 17.30 Lāčplēša dienas koncertā Čakstes laukumā uzņēmums "Sakret" Liepājas pilsētai svinīgi pasniegs īpaši veidotu Latvijas simtgades ģerboni.

 "Šis ir vēsturisks brīdis – vienojoties kopīgā sveicienā, varam dāvināt mūsu valstij par godu veidotu ģerboni. Kad pirms gada uzņēmumā sākām domāt par to, kā apsveikt Latviju simts gadu jubilejā, radās ideja, ka viens no valsts simboliem, līdztekus karogam, ko redzam svētkos vai himnai, ko dziedam īpašos notikumos, ir nedaudz piemirsts. Tas ir Latvijas Republikas ģerbonis, ko ne katru dienu ir iespēja redzēt un izzināt, tāpēc ceram, ka šis dāvinājums būs kā atgādinājums ikvienam iedzīvotājam par tā nozīmi," pastāstīja AS "Sakret Holdings" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Pirmais no unikāla betona maisījuma veidotais ģerbonis tika pasniegts Valsts kancelejai un turpmāk atradīsies Prezidenta pilī, savukārt otrs – Ministru Kabinetā. Maija sākumā "Sakret" pasniedza arī ģerboņus visiem Latvijas novadiem un lielajām pilsētām, Rīgas Tehniskajai universitātei, Biznesa augstskolai Turība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, kā arī citām iestādēm, tādējādi svinot Latvijas simtgadi.

"Sakret" ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420x594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.
 
Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921.gada 19.augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet mums visiem par lielu prieku un lepnumu atjaunoja 1990.gada 15.februārī ar Augstākās Padomes lēmumu. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzama arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiski pastāvējušos novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus, kur pirmais simbolizē  Vidzemi un Latgali, bet otrais – Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz šo ģerboņa kopējo ietvaru.

Pirmais AS "Sakret Holdingā" ietilpstošais uzņēmums SIA "Sakret" dibināts 2003.gadā ar ražotni Rumbulā un pašreiz Holdings ar četrām rūpnīcām ir lielākais būvmaisījumu ražotājs Baltijā. "Sakret" saņēmis balvas Baltijas valstīs un Skandināvijā par inovatīvu materiālu ražošanu, eksporta attīstību un importu aizvietojošu produktu ražošanu. Tāpat uzņēmums, sadarbojoties ar augstskolām, tostarp Rīgas Tehnisko universitāti un Biznesa augstskolu "Turība", sniedz praktiskas un teorētiskas zināšanas studentiem.