VAS "Latvijas pasts", ar mērķi nomainīt tagadējās vēstuļu kastītes, aicina iedzīvotājus tiešsaistē balstot par sev tīkamāko no diviem jauno kastīšu variantiem, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Aptaujā uzvarējušo prototipu virzīs tālākai uzlabošanai un izstrādei.

Atbilstoši saistībām, kas "Latvijas pastam" noteiktas kā universālā pasta pakalpojuma sniedzējam, uzņēmums visā valstī uztur vairāk nekā 900 vēstuļu kastīšu. Tajās nosūtīšanai adresātiem tiek ievietota ar attiecīgas nominālvērtības pastmarkām apmaksāta vienkāršā vēstuļu korespondence – sīkpakas, vēstules un bandroles –, un ik darba dienu "Latvijas pasta" šoferi izņem tajās ievietotos sūtījumus, transportējot tālākai šķirošanai un piegādei.

"Latvijas pastā" skaidroja, ka liela daļa šo vēstuļu kastīšu ir tehniski nolietotas, turklāt vairāku pasta reorganizāciju rezultātā gadu gaitā dažādās Latvijas vietās vērojamas atšķirīgas vēstuļu kastītes. Lai uzlabotu "Latvijas pasta" vizuālo tēlu, nomainītu savu laiku nokalpojušās vēstuļu kastītes un to vietā klientiem visā Latvijā nodrošinātu jaunu un ērtu risinājumu vēstuļu korespondences ievietošanai, "Latvijas pasts" sācis vēstuļu kastīšu nomaiņas projektu.

Neatkarīgi no izvēlētā vēstuļu kastītes prototipa paredzams, ka jaunajās vēstuļu kastītēs varēs ērti ievietot vēstuļu korespondences sūtījumus arī A4 formātā, un tajās tiks izmantotas videi draudzīgas un modernas tehnoloģijas – piemēram, saules baterijas, norādīja pastā.

Par vēstuļu kastīti iespējams balsot "Latvijas pasta" sociālā tīkla "Facebook" kontā. Balsošana paredzēta līdz 13.aprīlim.

Jau vēstīts, ka "Latvijas pasta" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 93,146 miljoni eiro, kas ir par 3,1% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 55,3% – līdz 2,313 miljoniem eiro.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku.