Latvijas lielās pilsētas gatavas sniegt atbalstu Ukrainas bēgļu uzņemšanā, aģentūru LETA informēja Latvijas Lielo pilsētu asociācijā (LLPA).

LLPA biedri pauda atbalstu un gatavību sadarboties ar Iekšlietu ministriju, lai kopīgiem spēkiem risinātu ar bēgļu izmitināšanu saistītos jautājumus.

Latvijas lielās pilsētas sākušas apzināt tās bēgļu izmitināšanas vietas, kas ir pašu pašvaldību rīcībā, piemēram, vietējo augstskolu un arodskolu kopmītnes, atpūtas kompleksi. Tāpat pilsētas jau ir uzrunājušas arī vietējos uzņēmējus, lai apzinātu to iespējas uzņemt bēgļus pašvaldību teritorijās esošajās viesnīcās un viesu namos.

Prognozējot, ka daļa bēgļu būs ieinteresēti veikt algotu darbu, valstspilsētas aptaujā vietējos uzņēmējus, lai apkopotu nodarbinātības iespējas bēgļiem.

LLPA biedri, kam ir sadraudzības pilsētas Ukrainā, arī vēstīja, ka ir saziņā ar šo pilsētu pašvaldībām, lai savstarpēji apmainītos ar informāciju par iespējamu humānās un finansiālās palīdzības sniegšanu.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdienas rītā neilgi pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles sākt "militāru operāciju" Ukrainā tajā no dažādām pusēm iebruka Krievijas karaspēks.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības līderi piektdienas rītā noslēdza ārkārtas samitu ar vienošanos noteikt "maksimālas ietekmes" sankcijas pret Krieviju, vēršoties pret tās finanšu, enerģētikas un transporta nozarēm.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena preses konferencē paziņoja, ka šīs sankcijas būs ar "maksimālu ietekmi uz Krievijas ekonomiku un politisko eliti".