Ar plašu pasākumu klāstu no 16. līdz 19. novembrim Dienvidkurzemes novadā atzīmēs Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, aicinot ikvienu novada iedzīvotāju un viesi svinēt kopā svētku koncertos, sarīkojumos, pastaigās un svētku ballē, informē Ilze Elbere, Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste.


Iespaidīga koncertprogramma norisināsies 18. novembra vakarā Grobiņas pilsdrupās, kur no "pulksten" 17.45 ikviens gaidīts uz valsts svētku koncertu "Mana dziesma". "Esam gandarīti, ka šogad beidzot varam atkal kopā pulcēties un svinēt šos skaistos svētkus – Latvijas dzimšanas dienu, tāpēc vēlējāmies ko īpašu. Tā tapa un realizējās ideja par koncertprogrammu, kurā uzstāsies pasākuma īpašie viesi – grupa "Sudden lights" un mūsu novada talantīgie amatierkolektīvi – jauniešu deju kolektīvs "Spararats", Grobiņas jauktais koris "Vēl", Medzes kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis "Ilūzija" un bērnu vokālais ansamblis "Mammas Gammas bērni", Bārtas kultūras nama jauniešu vokālais ansamblis, kā arī Ginta Latiša, Renārs Juzups un Inga Pirtniece. Tā būs neaprakstāma kopābūšanas sajūta!" ar koncerta svētku programmu dalās Grobiņas pilsētas kultūras darba organizatore Monta Saldeniece. Tā kā koncerts paredzēts zem klajas debess, apmeklētāji aicināti ģērbties laikapstākļiem atbilstoši, bet, lai sasildītos, būs iespēja iegādāties karstos dzērienus un uzkodas. Ieeja koncertā bez maksas!


Priekulē 18. novembrī no "pulksten" 18 priekulnieki un viesi aicināti piedalīties svētku sarīkojumā "Satikšanās pie laika". Sarīkojums sāksies ar tradicionālo valsts svētku lāpu gājienu, kas kā tradīcija iedibināta pirms Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā, kad Priekules tornīti uzvilkts viens no pirmajiem valsts karogiem. Šogad lāpu gājiens pirmo reizi sāksies no Ģimenes dārza, bet turpināsies kā ierasts – līdz Zviedru vārtiem, kur norisināsies svētku mirklis ar Priekules kultūras nama amatiermākslas kolektīvu, Priekules vidusskolas un Priekules Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu, Priekules luterāņu draudzes un Priekules baptistu draudzes koru piedalīšanos. Sarīkojuma noslēgumā īpašs pārsteigums – Ritvara Embrekta animētu projekciju stāsts uz Zviedru vārtu sienas, kas atkārtoti būs skatāms līdz pat "pulksten" 22. "Šis stāsts ir par Priekuli, kā tā radusies un veidojusies cauri laikiem līdz šodienai. Tāpēc arī sarīkojumam šāds nosaukums. Šī būs dāvana priekulniekiem valsts svētkos, jo vēlamies uzsvērt, ka lielākā vērtība ir cilvēks. Viss pasākums caurvij ģimeniskās vērtības un paaudzes, kas veidojušas Priekuli, kas veidojušas Latviju!" stāsta Priekules pilsētas kultūras darba organizatore Rigonda Džeriņa.


Savukārt Aizpute aicina 18. novembrī no "pulksten" 17 doties pastaigā pa lāpu un sveču liesmu izgaismoto pilsētu, kuras laikā ikviens arī aicināts ar savu līdzpaņemto sveci iedegt gaismu Latvijai. Kā īpašs akcents – Latvijas karoga krāsās izgaismotās Aizputes Jaunās pilsmuižas, pilsētas pārvaldes un tūrisma informācijas centra ēkas.


"Aicinām ikvienu iedegt svecīti savos logos, lai vairotu šo svētku sajūtu. Ceras, ka laikapstākļi mūs nepievils un spēsim vairot šo gaismu," stāsta Aizputes pilsētas kultūras darba organizatore Inta Rudzīte. Svētkus Aizputē noslēgs ar balli Aizputes kultūras namā.


Pasākumu klāstā arī Mārtiņa Kantera koncerts Pāvilostā 16. novembrī, bet 17. novembrī grupas "Auļi" koncerts Nīcā, Austrasbērnu koncerts Vaiņodē, Normunda Rutuļa koncertprogramma


Gramzdā, bet Kalvenē ar koncertu uzstāsies aktrise Karīna Tatarinova. Svētku koncerti, pasākumi un balles norisināsies arī citviet novadā.


Visu svētku pasākumu klāstu skatīt šeit.