Svētdien notikušajā Lāčplēša dienas lāpu gājienā Liepājā piedalījies līdz šim lielākais dalībnieku skaits – pasākuma organizatori aprēķinājuši, ka gājienā devās aptuveni 6000 cilvēki.

Lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus un stiprinātu liepājniekos un pilsētas viesos patriotismu, Liepājas pilsēta aicināja piedalīties kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā un organizēja svētku koncertu, informē domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

“Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem un tam, ka liepājnieki savās sirdīs ir patiesi patrioti, svētdien notikušais lāpu gājiens pulcēja rekordlielu pasākumu dalībnieku skaitu. Vēlos pateikt paldies apmeklētājiem par to, ka stiprināja kopīgo patriotisma garu, tāpat vēlos izteikt pateicību ikvienam, kurš organizatoriski piedalījās pasākuma organizēšana – gan tehniskajiem izpildītājiem, gan radošajiem cilvēkiem, kuri tik pašaizliedzīgi strādāja, lai liepājniekiem un pilsētas viesiem nodrošinātu iespēju kopīgi atcerēties svarīgos vēstures notikumus,” atzina Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Kopumā pasākuma nodrošināšanā piedalījās aptuveni 80 cilvēki – par pilnvērtīgu Lāčplēša dienas atzīmēšanu rūpējās gan pasākuma tehniskie realizētāji, gan režisori, mākslinieki, zemessargi, jaunsargi un citi iesaistītie, bez kuru dalības svētki nebūtu izdevušies pilnvērtīgi.

Atgādinām, ka Lāčplēša dienā Jāņa Čakstes laukumā varēja baudīt Lāčplēša dienai veltīto koncertu, kurā uzstājās Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, dziedātājs Atis Zviedris un pianists Normunds Kalniņš, pēc kura pasākuma dalībnieki devās lāpu gājienā uz Ziemeļu kapiem. Noslēdzoties lāpu gājienam, Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa norisinājās piemiņas pasākums ar muzikāliem priekšnesumiem, Liepājas pilsētas domes vadības un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvju uzrunām. Piemiņas brīdī uzstājās Latvijas Nacionālās operas un baleta tenors Juris Jope kopā ar ģitāristu Linardu Švekli.