Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un industrija pasniegusi balvas Latvijas izcilākajiem ķīmijas skolotājiem, kuri kvalitatīvi sagatavo skolēnus ķīmijas studijām, aģentūru LETA informēja RTU pārstāve Dita Arāja.

Apbalvošana notika piektdien, 24.janvārī, seminārā "Ķīmija kā prioritāte", kurā tradicionāli izsaka pateicību skolotājiem par ieguldīto darbu, kā arī piedāvā lekcijas, lai padziļinātu pedagogu zināšanas par aktualitātēm nozarē.

RTU zinātnieces Emīlijas Gudrinieces vārdbalvu, kuru pasniedz LZA, šogad saņēma Smiltenes vidusskolas skolotājs Jānis Celmiņš. Savukārt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes savus apbalvojumus piešķīra Rīgas Ķengaraga vidusskolas skolotājai Innai Koļesņikovai, Jaunogres vidusskolas skolotājai Ingai Leinei un Liepājas Valsts 2.ģimnāzijas skolotājai Elizabetei Sirotinai.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu saņēma Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotājs Sandis Veldze un Dagdas vidusskolas skolotāja Ausma Grizāne, bet farmācijas uzņēmums "Grindeks" apbalvojumu piešķīra pieciem skolotājiem – Marutai Ladusānei no Viļānu vidusskolas, Antrai Zeilei no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Anitai Zībolai no Bauskas 2.vidusskolas, Pāvelam Pestovam no Rīgas 72.vidusskolas un Intai Pauliņai no Pumpuru vidusskolas.

Stikla pakešu hermētiķu ražotājs "Tenachem" apbalvojumu piešķīra Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotājam Indriķim Andrim Birzniekam, bet būvmateriālu ražotājs "Sakret" balvu – Rīgas Purvciema vidusskolas skolotājai Tatjana Sahno.

Seminārā industrijas pārstāvji skolotājus iepazīstināja arī ar jaunumiem nozarē, tā palīdzot papildināt skolotāju zināšanas, bet pēc semināra skolotājiem bija iespēja doties ekskursijā uz AS "Madara Cosmetics", lai iepazītos ar kosmētikas ražošanas procesu.

Semināru "Ķīmija kā prioritāte" Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte organizē jau kopš 1999.gada, lai suminātu ķīmijas skolotājus par audzēkņu sagatavošanu ķīmijas studijām, kā arī lai padziļinātu pedagogu zināšanas.