Nepārceļot Liepājas cietuma būvniecības projektu, valdība budžeta izstrādē nonāktu lielu dilemmu priekšā, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes atzina premjers Māris Kučinskis.

Viņš uzsvēra, ka ministri par prioritātēm nākamā gada budžetā vienojās bez domstarpībām, tomēr budžeta izstrādes process neesot bijis viegls. "Es vēl šorīt domāju, ka bez vienošanās par Liepājas cietuma būvniecības projekta atlikšanu mēs būtu lielas dilemmas priekšā," secināja premjers.

Valdības vadītājs informēja, ka ministrijām atlicis veikt dažus tehniskus precizējumus dokumentos, kas "15 minūšu laikā" tiks izskatīti šo ceturtdien, 14.septembrī.

Neskatoties uz šodien lemto, valdībai vēl būs jālemj par nākamā gada budžetu pavadošajiem likumprojektiem, kuru apjoms šogad būs mazāks nekā pērn.

"Likumu pakete būs mazāka nekā iepriekš, jo esam pildījuši solījumu neieviest jaunus nodokļus vai nodevas. Vienīgais labojums būs Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kurā būs paredzēta samazinātā nodokļa likme Latvijā raksturīgiem augļiem un dārzeņiem," stāstīja Ministru prezidents.

Plānots, ka nākamā gada budžetu un tā pavadošo likumu paketi Saeimā iesniegs 11.oktobrī.

Vērtējot šā gada budžeta izstrādes aizkavēšanos par divām nedēļām, Kučinskis stāstīja, ka nobīde no budžeta izstrādes laika grafika bija saistīta ar nodokļu reformas izstrādi.

"Tas arī aizkavēja budžeta sarunu sākumu. Katrā ziņā diskusijas par nākamā gada budžetu notika tik pat daudz, cik iepriekš," komentēja Kučinskis.